Кривой Рог новости
При лікарнях створять Наглядові ради
19.10.2011 17:13 | Здоровье

При лікарнях створять Наглядові ради

При всіх лікувально-профілактичних установах Дніпропетровська та області, які переходять на фінансування з обласного бюджету будуть створені Наглядові ради. Про це на прес-конференції, присвяченій розвитку медицини і підвищенню якості медобслуговування, яка проходила в ІА «Міст-Дніпро», розповів депутат Дніпропетровської міськради, ректор Дніпропетровської державної медичної академії Георгій Дзяк.


«Наглядова рада при лікарнях - це загальноприйнята практика в Європі, Сполучених Штатах Америки, Канаді та в інших країнах. Рада представляє інтереси мешканців, які лікуються в цій лікарні, забезпечує прозорість використання фінансів в лікарнях, що знижує корупцію і забезпечує контроль громади (жителів міст і районів) за функціонуванням медичного закладу та якістю наданих послуг », - сказав Георгій Дзяк.

Наглядова рада буде складатися з трьох чоловік. Голова наглядової ради - це представник міста чи району, на території яких знаходиться лікарня. По одному представнику в Наглядовій раді мають обласна рада і трудовий колектив самої лікарні. За словами Георгія Дзяк, членами наглядової ради можуть виступати депутати, представники громадських організацій, наукових кіл, бізнес-асоціацій, професійних та галузевих спілок, а також експертного співтовариства.

«Завдяки створенню громадських спостережних рад формуються стійкі механізми взаємодії влади та громадянського суспільства. За рахунок наглядових рад територіальні громади міст і районів зберігають контроль за лікарнями, які передаються обласній раді на фінансування з обласного бюджету », - підкреслив Георгій Дзяк.

Голова Наглядової ради визначається за поданням виконкомів міських рад або голови районної ради, представник обласної ради визначається розпорядженням голови обласної ради, представник трудового колективу визначається на загальних зборах працівників медичної установи. Створення наглядової ради затверджується розпорядженням голови обласної ради.

"При розробці цієї системи ми спиралися на європейські принципи організації роботи життєзабезпечуючих установ міст і районів, а це передусім - заклади охорони здоров'я. При такому підході, який впроваджується на Дніпропетровщині, міста та райони повністю контролюють роботу лікарень, які обслуговують жителів цих територій, Відзначу, що Спостережні ради можуть ініціювати питання про тимчасове відсторонення керівника медичної установи від роботи і призначення на цей період тимчасово виконуючого обов'язки. При передачі лікарень на фінансування з обласного бюджету міста та райони залишають за собою повний контроль за їх роботою ", - сказав академік Дзяк.

Члени наглядової ради будуть контролювати ефективність реалізації програм розвитку охорони здоров'я, брати участь у тендерних комітетах, розробляти свої пропозиції з метою поліпшення якості медичних послуг. Рада буде забезпечувати громадський контроль над використанням бюджетних коштів, інформувати громадськість про діяльність лікувального закладу.

Георгій Дзяк повідомив, що призначення головних лікарів лікарень у містах і районах проходить за поданням виконавчого комітету міської ради, голови районної державної адміністрації та голови районної ради і затверджується обласною радою.

Ректор медакадемії також зазначив, що в проекті державного бюджету на 2012 рік передбачається додаткове фінансування на придбання медичного обладнання для лікарень «пілотних» регіонів з модернізації охорони здоров'я - Дніпропетровської, Вінницької, Донецької областей та міста Києва. «Ефективна реалізація процесу модернізації охорони здоров'я у Дніпропетровську та області дасть можливість підвищити якість медичних послуг та поліпшить умови роботи медперсоналу», - сказав він.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация