Кривой Рог новости
В Кривому Розі заборонили працювати в шахтах з контактними мережами
21.10.2011 18:19 | Власть

В Кривому Розі заборонили працювати в шахтах з контактними мережами

Трагедія на шахті «Ювілейна», що належить приватному акціонерному товариству "Євраз Суха Балка", стала тією останньою краплею, після якої керівництвом Криворізького теруправління Держгірпромнагляду було прийнято рішення зупинити всі підземні роботи, пов'язані з використанням контактної електромережі. На «Сухій Балці» пішли ще далі - повністю її демонтували.

Нагадаємо, що 1 жовтня на шахті «Ювілейній» загинув 23-річний виконуючий обов'язки гірничого майстра. При роботі він торкнувся контактної мережі, що знаходиться під напругою. І це при тому, що всі можливості для її відключення були.

Схожа трагедія сталася на початку вересня на шахті «Батьківщина» ПАТ «Кривбасзалізрудком». Там також молодий майстер доторкнувся до електропроводки під напругою, хоча під час навантаження руди на вагонетки електромережу повинна бути відключена.

Всього з семи смертельних випадків в цьому році, п'ять пов'язані з ураженням струмом, з них чотири - через дотик до контактної мережі. Найбільше занепокоєння викликає той факт, що від дотику до контактної мережі гинуть люди, не мають ніякого відношення до електропроводки.

Стовідсоткового захисту від постійного струму, що використовується в контактній мережі, не існує. Тому надзвичайно важливо передбачити і попередити можливі нещасні випадки ще на організаційному рівні. За словами начальника Криворізького теруправління Держгірпромнагляду Олег Чередниченко, більшість трагедій відбувається або через невідповідність проектів кріплення контактної мережі вимогам техніки безпеки, або з-за низького рівня кваліфікації та малодосвідченості працівників.

Тільки профілактична робота стане запорукою того, що трагедія, подібна випадку на шахті «Ювілейна», більше не повториться.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация