Кривой Рог новости
Християнська мораль — факультативно
23.10.2011 11:46 | Образование

Християнська мораль — факультативно

Забезпеченість шкіл медичними сестрами не змінилася на краще. Криворізький національний університет існує тільки в тексті президентського Указу. Вчителі будуть виконувати невластиві для себе функції доти, доки будуть погоджуватись на це. А в єврейській школі, що стала комунальною, стіни не розсунеш. Про це та інше йшла мова під час прес-конференції заступника міського голови Валентини БЕРЛІН.

Християнська мораль — факультативно

Як розповіла Валентина Берлін, в освітніх закладах міста введено уроки християнської моралі.

— В усіх школах міста ми провели анкетування на предмет того, чи хотіли б батьки, аби їхнім дітям викладалася християнська етика. Там, де батьки поставилися до цього з розумінням, всього це 36 класів, викладання буде здійснюватися факультативно в обсязі 1 година на тиждень. Якщо хтось не хоче відвідувати ці уроки, будь-ласка, — сказала вона.

Водночас чиновниця підтвердила, що ніяких нормативних документів Міносвіти щодо запровадження уроків християнської моралі не існує. Це ініціатива на рівні міста, і належить вона громадській організації православних жінок.

Центри дозвілля: є чи нема?

У досить об’ємній інформації про стан справ у галузі освіти, наданій журналістам на прес-конференції в текстовому варіанті, звернула на себе увагу відсутність навіть згадки про так звані Центри дозвілля. Хоча щодо їх створення приймалося окреме рішення міської ради. Утримавшись від відповіді на питання щодо того, як вона сама оцінює ефективність цього рішення, Валентина Берлін обмежилася повідомленням:

— На сьогодні створено 14 Центрів вечірнього дозвілля: 4 в Дзержинському районі, по одному в Довгинцівському, Жовтневому, Інгулецькому та Центрально-Міському, 4 — в Саксаганському, 2 — в Тернівському. Ми продовжуємо їх створювати. І якщо потрібно, я наступного разу підготуюся і розкажу саме про Центри дозвілля.

Ми даємо вказівки, а ви давайте факти

В ході прес-конференції журналістами було порушено проблему залучення вчителів до виконання не властивих їм функцій. Тобто тих, що не пов’язані з навчальним процесом. Буквально напередодні в редакцію однієї з газет надійшов дзвінок про те, що вчителі деяких шкіл Центрально-Міського району на виконання вказівки районного відділу освіти і директора школи змушені були розносити повістки призовникам по домівках. І це не поодинокий випадок, а цілком системне явище для нашого міста, якщо згадати славнозвісні «махалки» до Дня міста на стадіоні та махання віниками у парках.

— І так залишатиметься доти, доки вчителі будуть на це погоджуватись. Якщо ви не захочете, вас ніхто не примусить це робити. Конкретні факти давайте, яка це школа і взагалі. Я переговорю з директором, щоб більше такого не було. Але бувають виняткові ситуації, коли вкрай треба щось зробити. Скажімо, привезли підручники в школу: хто має вивантажувати? У мене був факт у бібліотеці, коли бібліотекарка відмовлялася приймати книжки і казала, що це робота вантажника, хоча вантажника не передбачено. Тому винятки з правил бувають. Але якщо це стає системним, давайте конкретні факти, — сказала пані Берлін.

Університет, якого нема

21 березня цього року Кабінет Міністрів видав постанову про створення Криворізького державного університету на базі існуючих місцевих вузів та науково-дослідних інститутів. А 24 травня сталося неймовірне — Президент України видав Указ про присвоєння неіснуючому поки що вузові статусу національного. На якій стадії сьогодні перебуває процес створення університету?

— Поки що механізму немає. Ідуть підготовчі процеси в цьому напрямку. Є наказ, працюють над формуванням кафедр… — це все, чим змогла задовольнити журналістську цікавість заступник міського голови.

Утім, такий стан справ не заважає міській комунальній газеті писати, що ті чи інші заходи, що відбуваються на базі КТУ, проходять не де-небудь, а в Криворізькому національному університеті.

Чи достатньо тепер медсестер?

Улітку, даючи прес-конференцію на тему профілактичних оглядів школярів, головний спеціаліст, експерт-педіатр міського управління охорони здоров’я Ніна БУРДУКОВСЬКА повідомляла, що незабаром в кожній криворізькій школі буде медсестра. Вона посилалася на наказ Міносвіти, який передбачає введення ставки медсестри в кожній школі, незалежно від кількості учнів. Але, як з’ясувалося, у забезпеченні шкіл медичними сестрами нічого не змінилося.

— Є тільки нормативний документ, а фінансового забезпечення немає. Те, що було в школах, те і залишилось. Додатково ставки не вводили, — сказала Валентина Берлін.

Спортмайданчики на замку

На спортивних майданчиках, які зводяться на подвір’ях освітніх закладів, можуть тренуватися не лише школярі, а й будь-хто з мешканців мікрорайону. Про це неодноразово заявляли представники криворізької влади. Але як це питання вирішується на практиці, якщо в позаурочний час майданчики беруться під замок?

— Комусь відмовили? — поцікавилася Валентина Берлін. — Якщо з числа мешканців мікрорайону є бажаючі тренуватися, вони визначають з-поміж себе старшого, домовляються з директором школи, а потім так само відкривають і закривають майданчик, несучи відповідальність за дотримання порядку.

У єврейській школі стіни не розсуваються

На підтвердження того, що мережа закладів середньої освіти нашого міста «стрімко розвивається», управління освіти і науки навело два факти. Так, школа №35 стала навчально-виховним комплексом №35 «Загальноосвітня школа 1-3 ступенів — багатопрофільний ліцей «Імпульс». А приватна єврейська школа, що існує вже 10 років, стала «новим навчальним закладом», а саме «спеціалізованою школою 1-3 ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов — дошкільним навчальним закладом». Іншими словами, цю по суті малокомплектну школу, у якій з 1-го по 10-й клас вчиться всього сотня учнів, просто взяли на бюджетне фінансування.

Коли ж дехто з журналістів «наївно» поцікавився планами влади щодо розкриття дверей цієї тепер комунальної школи для більш широкого контингенту учнів, відповідь прозвучала унікальна:

— Але там клас розрахований на 17 учнів. Стіни не розсунеш, — сказала Валентина Берлін.

А питання про те, чим взагалі керувалась влада, беручи цю школу на бюджет, Валентина Берлін просто переадресувала. Мовляв, всі питання до депутатів. Яким, нагадаємо, навіть не було надано інформації щодо того, яку саме школу вони «створюють».

До речі, за даними управління освіти і науки, середня наповнюваність класів у загальноосвітніх школах міста складає 25,6 учня.

"Вестник Кривбасса" Наталия Шишка

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация