Кривой Рог новости
Нові технології до шахт спускаються повільно, а люди тим часом гинуть
24.10.2011 14:40 | Бизнес

Нові технології до шахт спускаються повільно, а люди тим часом гинуть

Підприємства Кривбасу, що спеціалізуються на видобутку руди підземним способом, не інвестують кошти у впровадження нових технологій видобутку руди. Про це під час своєї прес-конференції заявив начальник Криворізького територіального управління Держгірпромнагляду Олег Чередниченко.

За його словами, аналіз інвестиційних вкладень в оновлення своїх основних фондів серед криворізьких шахт і ГЗК не йде ні в яке порівняння. У той час, як останні приділяється цьому питанню велику увагу, в шахтах Кривбасу руду досі добувають за допомогою "дідівської" вибухівки. Звідси - і високий травматизм серед робочого персоналу.

"Якщо в останні 5 років ми вже забули про нещасні випадки, пов'язаних з проведенням вибухових робіт на ГЗК, то в шахтах такі НП трапляються. Обумовлено це, перш за все тим, що підприємства, які видобувають руду відкритим способом, вкладають більш значні кошти в техпереоснащення і впровадження нових технологій видобутку ", - сказав О. Чередниченко.

І навів приклад: інвестиції "Метінвесту" в свої ГЗК обчислюються мільярдами, що відбивається і на безпеці ведення робіт. У той же самий час в шахтах в основному працюють з використанням морально застарілих вибухових технологій 70-80-х років минулого століття. "Безумовно, певні зрушення в цьому питанні є, і ми знаходимо тут розуміння власників шахт, проте на даний момент нові технології в шахти спускаються набагато повільніше, ніж доходять до ГЗК", - вважає начальник теруправління.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация