Кривой Рог новости
Семимільярдна людина може не народитися в 2011 році
24.10.2011 17:28 | Общество

Семимільярдна людина може не народитися в 2011 році

Насправді ж, набагато вищі шанси на те, що цей поріг буде досягнутий в 2012 або навіть в 2013 році. У кожному разі, точну дату визначити буде складно, заявив керівник відділу по динаміці і прогнозами населення Інституту демографії у Відні Сергія Щербова.

Справа в тому, пояснив експерт, що ООН змушена оперувати офіційними демографічними даними, часто розходяться з реальною картиною.

"Так, є шанс на те, що населення Землі досягне позначки в 7 млрд цього року, але він невеликий", - заявив Щербов, зазначивши, що в демографії не можна давати точних прогнозів і називати якусь конкретну дату.

Зокрема, за його словами, в Китаї, який сильно впливає на картину чисельності населення всього світу, багато демографи вважають, що сумарний коефіцієнт народжуваності в їхній країні - 1,45-1,5, останній перепис показала ще меншу цифру - 1,2. Але в офіційних даних китайської влади, якими доводиться оперувати і ООН, закладені більш високі коефіцієнти.

Деякий час тому ООН раптово збільшили довгостроковий прогноз по народжуваності, заявивши при цьому, що до 2100 року жителів Землі буде більше, ніж передбачалося раніше - 10 млрд. Однак, насправді ніхто не знає, що буде з народжуваністю, відзначив Щербов. За його словами, немає підстав вважати, що в країнах, в яких народжуваність протягом тривалого періоду була низькою, вона раптом виросте.

За словами Щербова, падіння народжуваності - це загальносвітова тенденція. У більшості країн спочатку падає смертність, а за нею - народжуваність. Понад 100 років тому цей перехід почався в європейських країнах, де він закінчився в минулому столітті. В даний час народжуваність скорочується і в багатьох мусульманських країнах, зокрема Туреччини, де вона зараз на рівні простого відтворення, а також в Індії, Китаї, Індонезії. Зменшиться вона і в Африці, хоча поки чисельність населення в країнах на південь від Сахари росте дуже швидко.

Піка чисельність населення Землі може досягти до 2070 року, вважає експерт. Тоді населення Землі буде знаходитися десь на рівні 9 млрд. При цьому 2070 - це середнє значення, так як дата піку розмазана: він може припасти і на 2065, і на 2085, і на 2090. За піком можливий спад.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация