Кривой Рог новости
Рада скасовує мито на ввіз європейських авто
25.10.2011 09:58 | Экономика

Рада скасовує мито на ввіз європейських авто

Влада погодилася скасувати мита на ввезення європейських автомобілів в Україну в рамках Зони вільної торгівлі з ЄС, переговори про створення якої завершилися 20 жовтня.

Про це заявив директор департаменту міжнародних економічних відносин Міністерства аграрної політики і продовольства Тарас Качка, пише "Комерсант-Україна".

За його словами, обсяг безмитного імпорту європейських автомобілів в Україну становитиме 45 тис. одиниць на рік. Цей рівень урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький назвав традиційним обсягом імпорту у базовому періоді 2005-2007 років.

"Якщо імпорт в будь-якому наступному році не буде досягати цього рівня, то ми, природно, не будемо застосовувати ніяких заходів. Якщо ж він буде перевищено, тоді буде застосовуватися ще один параметр - частка на ринку", - розповів чиновник.

Починаючи з першого року роботи ЗВТ, частка автомобілів з ЄС становитиме 20% нашого ринку, а через шість років вона підвищиться до 25%, уточнив Качка.

Це означає, що навіть у разі зростання обсягу імпорту автомобілів з ЄС, наприклад, до 50 тис. одиниць захисні заходи у вигляді повернення 10-відсоткового мита не будуть застосовуватися, якщо їх частка на ринку залишиться менше 20%.

"Але якщо частка буде перевищена, ми маємо право ввести мито в розмірі тієї, що діє зараз. Правда, при цьому передбачена певна процедура консультацій, повідомлення. Це не буде спонтанним рішенням: скажімо, ось сьогодні досягли певного рівня, а завтра вводиться мито ", - сказав П'ятницький.

"Звичайно, якщо ми помітимо порушення в листопаді, то термін дії захисних заходів буде невеликий - близько місяця. Але наступного року ми також проведемо розрахунки - і якщо знайдемо порушення, то знову застосуємо захисні заходи", - пояснив Качка.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация