Кривой Рог новости
Головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги будуть проходити навчання на спецкурсі з менеджменту
31.10.2011 11:57 | Здоровье

Головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги будуть проходити навчання на спецкурсі з менеджменту

З 10 жовтня по 8 грудня 15 головних лікарів Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) міст і районів Дніпропетровської області будуть проходити навчання на спецкурсі з управління закладами охорони здоров'я.

Для того щоб ефективно розвивати систему охорони здоров'я і успішно реалізувати зміни в медицині, з ініціативи губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула в області була розпочата підготовка висококваліфікованих головних лікарів - менеджерів сфери охорони здоров'я.

З 10 жовтня 2011 двомісячний курс з управління в медичній сфері почали 15 головних лікарів Центрів первинної медичної допомоги з Криничанського, Солонянського, Юр'ївського, Магдалинівського, Нікопольського, Дніпропетровського і Криворізького районів, а також з Павлограда, Першотравенська, Синельникове та Дніпропетровська.

«Цей спецкурс вирішить питання якісної підготовки головних лікарів. До 8 грудня цього року медики закінчать підготовку і отримають сертифікат фахівця з "Організації і управління системи охорони здоров'я». Таке додаткове навчання забезпечить ефективне управління Центрами первинної медичної допомоги області », - сказала завідуюча кафедрою організації та управління охороною здоров'я Дніпропетровської медичної академії Валерія Лехан.

Згідно з програмою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України, лікарі-курсанти вивчатимуть теоретичні та практичні аспекти менеджменту в медичній сфері, психологію управління, а також сучасні підходи до організації первинної медико-санітарної допомоги. Головні лікарі будуть проходити курси менеджменту в медичній сфері для забезпечення раціонального використання ресурсів установ та впровадження комплексного підходу до управління персоналом.

Фінансування додаткового навчання 15 головних лікарів Центрів ПМСД (всього 60 тис грн) було акумульовано Дніпропетровської медичною академією з коштів, виділених з держбюджету на післядипломну підготовку лікарів.

«Подібний спецкурс для головних лікарів - це унікальна ініціатива для України. Викладати на ньому будуть не тільки доктори і кандидати медичних наук (соціальної медицини та організації системи охорони здоров'я), а й фахівці в сфері економіки, права та психології управління. Всебічна підготовка до управління лікувальними установами допоможе новим головним лікарям результативно організувати роботу, а значить, підвищить якість лікування для пацієнтів ", - зазначила Валерія Лехан.

Також, за її словами, з січня наступного року на кафедрі організації та управління охорони здоров'я почнеться навчання керівників медичних установ третинного рівня (які будуть надавати високоспеціалізовану медичну допомогу) за магістерською програмою, яка триватиме півтора року.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация