Кривой Рог новости
Європу накрила епідемія кору. Чи загрожує кір Україні?
02.11.2011 10:12 | Здоровье

Європу накрила епідемія кору. Чи загрожує кір Україні?

В Україні теж відзначають зростання захворюваності. Лікарі чекають українську щеплення. Адже це єдиний спосіб, якщо не уникнути недуги, то хоча б зменшити її згубні наслідки. Вакцина проти кору, паротиту та краснухи називається «Пріорикс».

Медсестра звичайного маніпуляційного кабінету продемонструвала запаси, серед яких і вакцина від кору. Вона тут з осені. До цього - чотири місяці щеплень не робили. Та й нинішніх ампул вистачить не всім. «На сьогодні у нас лише 80 доз щеплень від кору, отримали ми за рік лише восьму частину від плану», - розповіли в медустанові.

Вірус передається повітрям і починається як звичайна застуда. Температура піднімається до 39 градусів, а через кілька днів з'являється типова висип - спочатку на обличчі, потім переходить на тулуб і кінцівки. Кір небезпечний своїми ускладненнями.

Найбільш важкими ускладненнями від кору є запалення легень і запалення мозку - енцефаліт. Про тяжкість кору говорить те, що понад 70% хворих госпіталізуються, тому вакцинація обов'язкова.

Зараз від кору страждають в дев'яти регіонах України. Найбільше хворих - на заході. Всього захворіло 134 людини, переважно діти. Єдиний спосіб вберегтися - щеплення. Але останні кілька років люди масово відмовляються від них. Якщо так буде продовжуватися, фахівці прогнозують епідемію кору вже в наступному році.

Як відомо, епідемія кору в нашій країні бушувала 6 років тому. Тоді Україна була епіцентром поширення хвороби в Європі.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация