Кривой Рог новости
Профспілка вимагає від "ArcelorMittal Кривий Ріг" галузевої угоди
03.11.2011 12:01 | Бизнес

Профспілка вимагає від "ArcelorMittal Кривий Ріг" галузевої угоди

Профспілкова організація ПАТ "Криворізький гірничо-металургійний комбінат "ArcelorMittal Кривий Ріг" (Дніпропетровська обл.) Наполягає на якнайшвидшому підписанні адміністрацією підприємства галузевої угоди на 2011-2012рр, повідомляє інформагентство Інтерфакс.

В опублікованому в газеті профспілкової організації зверненні профком висловлює стурбованість ситуацією на підприємстві ситуацією, яка викликає "цілком обгрунтовану тривогу і створює грунт для хвилювань в трудовому колективі".

Профком наголошує, що "ArcelorMittal Кривий Ріг" залишається єдиним великим роботодавцем у галузі, який ухилився від приєднання до галузевою угодою на 2011-2012рр, підписаним у травні-червні власниками підприємств, установ, організацій гірничо-металургійного комплексу та профспілкою трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості.

"Це ніяк не узгоджується з іміджем соціально-орієнтованої компанії, в якості якої позиціонує себе ПАТ" ArcelorMittal Кривий Ріг ". Вважаємо подальше ухилення від приєднання до числа підписантів галузевої угоди неприпустимим. (.) Тому наполягаємо на якнайшвидшому ухваленні рішення про приєднання до галузевою угодою ", - йдеться у зверненні.

Профком також відзначає, що небажання керівництва меткомбінату підписувати угоду, в якій зафіксовані зобов'язання роботодавців, в тому числі щодо підвищення зарплат, що негативно позначається на ситуації на підприємстві.

Зокрема, профспілкова організація вважає недостатнім підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівників комбінату на 10% у період з початку 2011 року. За її даними, в даний час тарифна ставка працівника 1-го розряду з нормальними умовами праці на "ArcelorMittal Кривий Ріг" становить 1014,6 грн, що на 18% менше фактичного розміру прожиткового мінімуму, який, згідно з розрахунками міністерства соціальної політики України з урахуванням розміру ставки податку з доходів фізичних осіб, становить 1237 грн.

Крім того, профком вважає неприпустимою реорганізацію структурних підрозділів і скорочення чисельності штату, які, згідно з умовами колективного договору і нормам Кодексу законів про працю, повинні узгоджуватися власником з профспілковою організацією.

"На" ArcelorMittal Кривий Ріг "ці норми не виконуються - без узгодження з профкомом масово видаються накази про реорганізацію структурних підрозділів, які спрямовані на скорочення чисельності та не є обгрунтованими", - підкреслюється в зверненні.

"Якщо найближчим часом адміністрацією підприємства не будуть вжиті необхідні кроки для вирішення зазначених проблемних питань, ми маємо намір домагатися їх вирішення шляхом звернення до відповідних державних органів. Також ми маємо намір звернутися безпосередньо до власника підприємства, акцентуючи його увагу на те, що політика, що проводиться дирекцією "ArcelorMittal Кривий Ріг", ставить під сумнів декларовану компанією ArcelorMittal готовність будувати свою діяльність, грунтуючись, перш за все, на соціальних пріоритетах ", - резюмується в зверненні.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн, після чого меткомбінат був перейменований в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в " ArcelorMittal Кривий Ріг ".

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация