Кривой Рог новости
Мешканці 5-го "Гірницького" почали "тиху" війну проти бездомних собак
03.11.2011 12:06 | Экология

Мешканці 5-го "Гірницького" почали "тиху" війну проти бездомних собак

Взятися за самостійне рішення проблеми криворіжців спонукало бездіяльність міської влади на тлі нестримно зростаючого кількості бродячих тварин і почастішання випадків нападу їх на людей.

Про випадки нападу агресивних бродяжок на людей, у тому числі і дітей, у Кривому Розі відомо давно. Тільки за останній рік за медичною допомогою після укусів "братів менших" в лікувальні установи міста звернулися 52 людини. Близько половини пацієнтів - жертви "нічийних" псів, що окупували підвали й підворіття міських багатоповерхівок. Але ж є ще й ті, хто не став звертатися до медиків, обійшовшись перекисом і зеленкою.

Міська влада у відповідь на заклики городян вирішити проблему тільки розводять руками - на даний момент вилов бродячих тварин у Кривому Розі по суті зупинений. Комунальне підприємство «Сансервіс», на яке покладено місію із санітарного очищення міста від безпритульних тварин, по суті її не виконує. Як пояснили нам на підприємстві, раніше, до прийняття закону "Про захист тварин від жорстокого поводження», при вилові собак застосовувався детілін, і тварини гинули на місці. Але тепер закон категорично забороняє умертвляти їх на вулиці.

Виходить, відловлювати бродячих псів можна тільки медикаментозним методом - за допомогою спеціальних Пневмопістолети, які стріляють літаючими шприцами, зарядженими сумішшю снодійних препаратів. Але зважаючи на їх відсутність, нікому невідомо - як же тепер займатися виловом агресивних тварин?.

Крім того, застосовуваний для цих цілей усипляючий препарат кетамін недавно потрапив під заборону як наркотичну речовину. Але навіть плановане Верховною Радою дозвіл його до використання у ветеринарії, не зможе придумати "санітарам міста" новий механізм для відлову тварин.

Зрозумівши, що чекати рішення проблеми від влади можна ще довго, криворіжці взялися за неї самостійно - за допомогою щурячої отрути. "Тиху" війну бродячим псам оголосили мешканці 5-го "Гірницького" мікрорайону. Через те, що жалісливі бабусі активно підживлюють "бідних собачок", збираються вже в досить великі зграї, стали страждати діти, учні місцевої школи № 124. Вона межує з пустирем, де масово треться бездомні тварини, і дорога до школи для хлопців часом перетворюється в щоденний і небезпечний екстрім.

Батьки наляканих школярів вдалися до випробуваного методу дідівського - вранці, супроводжуючи перелякане чадо на заняття, беруть з собою що-небудь їстівне, щедро приправлене щурячою отрутою. "Тварини вмирають на пустирі, де це нікому не заподіє шкоди чи дискомфорту - тим більше, що почалися холоди. А байдуже чекати, коли після осінніх собачих весіль на світ з'явиться нове потомство, і псів стане ще більше, ми більше не можемо," - зізнався один з учасників "тихої" війни, папа 7-річного школяра.

До речі, у ще в 2009 році один з депутатів Криворізької міської ради попросив місцеву владу надати посильну допомогу якоїсь громадської організації, яка мала намір відкрити в Кривому Розі притулок для бездомних тварин. Але тоді міськрада більшістю голосів «прокатав» цю благу ініціативу. З тих пір далі розмов про необхідність створення притулку, справа у влади Кривбасу не йде.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация