Кривой Рог новости
Кредити в валюті в Україні від сьогодні заборонені
03.11.2011 12:28 | Экономика

Кредити в валюті в Україні від сьогодні заборонені

Сьогодні, 3 листопада, набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг", яким забороняється валютне кредитування.

Документ спрямований на удосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи та частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території Україні.

Крім того, закон передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на основі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення про стягнення рухомого майна боржника.

Як передбачається, особі, яка виселяється за не обслуговування кредиту на житло, надається постійне жиле приміщення, вказане у рішенні суду.

Крім того, позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії та збори, які не були зазначені в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові у прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Варто зазначити, що дія закону поширюється тільки на нові договори, які були укладені після його набуття чинності.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация