Кривой Рог новости
Тепер в криворізьких супермаркетах адміністрація відповідає за речі в камері схову
04.11.2011 09:54 | Общество

Тепер в криворізьких супермаркетах адміністрація відповідає за речі в камері схову

Права споживачів розширилися: адміністрація маркетів відповідальна за речі в камері схову, а самі городяни мають повне право ходити по торговому залу з сумками будь-яких розмірів і в будь-якому з них розплатитися пластиковими картками.

Про це, та багато іншого розповіла в своєму виступі на муніципальному телеканалі «Рудана» начальник відділу у справах захисту прав споживачів апарату Криворізького міськвиконкому Ніна Савенко.

Як зазначила вона, в ході регулярних рейдів по торговим закладам міста, співробітниками їх відділу були виявлені численні порушення споживчих прав криворіжців в супермаркетах та інших великих торгових точках Кривого Рогу. Перш за все, адміністрація всіляко прагне зняти з себе відповідальність за заподіяні незручності покупцям, не виконуючи своїх законних обов'язків.

«Так, згідно положень законодавства України, що діють сьогодні у сфері захисту прав споживачів, адміністрація торгових закладів несе відповідальність за речі, які покупець залишив у камері схову. Також покупці мають право заходити в торговий зал з сумками та пакетами незалежно від їх розміру. Єдина рекомендація, яку ми при цьому пропонуємо виконувати споживачам - щоб у сумці не було тих товарів, які продаються в даному магазині », - пояснила Н. Савенко.

Крім того, стверджують захисники споживчих прав, розраховуватися за придбані товари покупець може не тільки готівкою, але й платіжною карткою. Мати відповідне обладнання

Якщо платіжні термінали застосовувалися раніше переважно у великих супермаркетах, то тепер покупець має право скористатися ними навіть у дрібних торгових точках. «Суб'єкти господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які використовують у своїй роботі реєстратори розрахункових операцій, повинні були до 1 липня поточного року здійснити обов'язковий перехід на приймання спеціальних платіжних карток від покупців при розрахунку за продані товари. А до 31 грудня поточного року відповідними терміналами для розрахунків за допомогою пластикових карт повинні бути обладнані і суб'єкти малого підприємництва », - підкреслила Ніна Савенко.

На жаль, як показали перевірки відділу з питань захисту прав споживачів, в більшості супермаркетів Кривого Рогу обов'язкові тепер послуги для криворіжців доступні далеко не завжди. Але найсумніше - городяни звикли миритися з недоліками, а часто навіть не знають своїх прав, як і порядку звернення за допомогою.

У зв'язку з цим фахівці ТЗПС нагадують - завжди зберігайте товарний чек після покупки. Без нього довести сам факт придбання неякісного товару буде практично неможливо.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация