Кривой Рог новости
На регіональних змаганнях серед бригад швидкої медичної допомоги Кривий Ріг зайняв третє місце
08.11.2011 11:03 | Здоровье

На регіональних змаганнях серед бригад швидкої медичної допомоги Кривий Ріг зайняв третє місце

За підтримки губернатора Олександра Вілкула в Дніпропетровській пройшла третя щорічні регіональні змагання серед бригад швидкої медичної допомоги. Начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург від імені губернатора привітала фіналістів. У церемонії нагородження також взяли участь міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул та директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко.

Валентина Гінзбург вручила переможцям цінні подарунки: команди з Дніпропетровська та Солонянського району, які посіли перше місце, отримали нетбук, «срібні» призери з Павлограда - GPS-навігатор, і бригада з Кривого Рогу, яка виявилася третьою, - мобільний телефон.

«Створення ефективної системи екстреної медичної допомоги є одним з пріоритетів розвитку медичної галузі області. Тому головна мета цих змагань - підвищення професійного рівня медиків «швидкої» і стимулювання їх до подальшого розвитку », - підкреслила начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Регіональні змагання на звання кращої бригади «швидкої» проходили по всій області протягом жовтня. На них медики виконували завдання максимально наближені до реальних ситуацій. Зокрема, займалися ліквідацією медичних наслідків ДТП і надзвичайних ситуацій. Переможці регіональних етапів конкурсу взяли участь у заключному етапі, який пройшов 4 листопада на базі станції швидкої медичної допомоги у Харкові. У фіналі змагалися 8 команд: з Кривого Рогу, Дніпропетровська, Новомосковська, Орджонікідзе, Павлограда і бригади Верхньодніпровського, Покровського, Солонянського районів.

Бригади швидкої медичної допомоги оцінювали за такими критеріями, як: своєчасний приїзд до постраждалих і вміння організувати роботу медперсоналу на місці надзвичайної ситуації, розпізнавання станів, що загрожують життю, якість та швидкість надання екстреної медичної допомоги, а також відпрацювання взаємодії при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з аварійно -рятувальними службами та дорожньо-патрульною службою.

Також Валентина Гінзбург зазначила, що в 2011 році в області реалізовано ряд заходів, спрямованих на забезпечення мешканців Дніпропетровщини справді швидкою і якісною медичною допомогою.

«Цього року з ініціативи губернатора Олександра Вілкула проводиться активна робота з розвитку екстреної медичної допомоги. Зокрема, обладнаний GPS-навігаторами 100% автомобілів «швидкої», встановлено архіватори мови і введені цілодобові пости диспетчерів у всіх відділеннях «швидкої». Зараз ведеться робота зі створення єдиної обласної диспетчерської служби швидкої медичної допомоги. Ці новації значно скоротять час приїзду до пацієнта і підвищать якість надання екстреної допомоги жителям Дніпропетровщини », - підкреслила Валентина Гінзбург.

Довідково:
У рамках модернізації охорони здоров'я в Дніпропетровській області на початку 2012 року службу «швидкої» допомоги планується об'єднати в єдину систему екстреної медичної допомоги. В неї входитимуть Обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф, а також сім територіальних обласних станцій швидкої медичної допомоги, розташованих по всій території області

Зараз у Дніпропетровській області працює 269 бригад (цього року створено 9 нових бригад медичної допомоги). На 1 листопада 2011 року відкрите 27 додаткових тимчасових пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги (зараз їх 119, до кінця року їх буде 131) Усього в 2012 році в області буде 145 місць базування і 292 бригади швидкої медичної допомоги. Завдяки відкриттю додаткових пунктів тимчасового базування і введенню додаткових бригад. Середній радіус проїзду в районах зменшився до 25 км, а в містах до 12 км. Це має забезпечити нормативний час доїзду до хворих: 10 хвилин в місті і 20 хвилин у сільській місцевості.

За кошти місцевих бюджетів в 2011 році для станцій швидкої медичної допомоги області було придбано обладнання для машин «швидкої» на суму 740 тис. грн. Проведено дооснащення тимчасових пунктів базування на суму 32 тис. грн. До кінця цього року в область буде поставлено 20 автомобілів СМП. На ці цілі з місцевих бюджетів виділено 2 млн грн, з державного бюджету - 8,6 млн грн.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация