Кривой Рог новости
Кривий Ріг буде очищений від тополиного пуху
11.11.2011 12:03 | Экология

Кривий Ріг буде очищений від тополиного пуху

Зацвітають в травні тополі стають справжнім випробуванням для всіх жителів Кривого Рогу. Білим покривалом вкриваються дороги і газони, пух наполегливо лізе в очі й ніс, а від найменшого вітерця над головами починають кружляти пухові смерчі. Особливо несолодко в такі дні доводиться алергікам. Деякі люди навіть беруть на цей час відпустку і виїжджають з міста, а у кого немає такої можливості, намагаються поменше виходити на вулицю.

Велика кількість тополь на криворізьких вулицях пов'язано з тим, що ці дерева добре пов'язують шкідливі частинки, якими рясно постачають міське повітря промислові підприємства. Однак прогрес не стоїть на місці і роль пухових тополь в очищенні повітря вже не настільки значна. Крім того, ці дерева висаджувалися 40-50 років тому, вони постаріли і стали просто небезпечними. Адже висота більшості з них 30-40 метрів і падіння такого дерева може привести до сумних наслідків.

Тому було прийнято рішення про виділення коштів (21,5 млн. гривень) на видалення пухонесущіх тополь та аварійних дерев і заміну їх гіпоалергенними видами дерев: березами, кленами.

В рамках реалізації програми з благоустрою міста за 2011 рік було ліквідовано понад 600 стихійних звалищ. Для запобігання появи їх знову в місті створені всі умови для цивілізованої утилізації побутових відходів: у дворах багатоквартирних будинків і в приватному секторі встановлено 920 нових контейнерів, закуплено 15 нових спецмашин для вивезення сміття. На ці цілі витрачено в цілому 8,2 млн. гривень.

Приводяться в порядок парки і сквери міста. На їх озеленення та підтримання порядку також виділяються бюджетні кошти. За слова мера міста Юрія Вілкула, робота з благоустрою міста була відзначена на найвищому рівні. На Всеукраїнському конкурсі Кривий Ріг увійшов до числа самих упоряджених міст України.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация