Кривой Рог новости
Віктор Янукович підписав закон про спрощення податкової системи
18.11.2011 16:00 | Экономика

Віктор Янукович підписав закон про спрощення податкової системи

Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності", який передбачає диференціацію оподаткування суб'єктів малого бізнесу.

Закон містить у Податковий кодекс главу, присвячену спрощеному оподаткуванню, яка передбачає в тому числі поділ платників єдиного податку на 4 категорії.

До першої категорії віднесені фізособи-підприємці, які торгують на ринках або надають побутові послуги населенню, не мають найманих працівників, та обсяг доходу яких не перевищує 150 тис. гривень на рік.

Для таких підприємців встановлюється ставка податку місцевими радами в межах від 1% до 10% мінімальної зарплати на місяць.

До другої категорії віднесені фізособи-підприємці, що працюють в ресторанному бізнесі або надають побутові послуги населенню, або платники єдиного податку, які мають не більше 10 найманих працівників, з обсягом доходу не більше 1 млн гривень на рік.

При цьому в другу категорію не потрапляють підприємці, що займаються посередницькими послугами з продажу, оренди чи оцінці нерухомості, вони відносяться до третьої категорії.

Для другої категорії місцевими радами встановлюється ставка податку в межах від 2% до 20% мінімальної зарплати на місяць.

До третьої категорії віднесені фізособи-підприємці, які мають не більше 20 найманих працівників з обсягом доходу не більше 3 млн гривень на рік.

До четвертої категорії відносяться юрособи будь-якої організаційної форми, що мають не більше 50 найманих працівників з обсягом доходу не більше 5 млн гривень на рік.

Для підприємців третьої і четвертої категорій встановлюється ставка податку в розмірі 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% від отриманої виручки без сплати ПДВ.

У разі, якщо платник єдиного податку отримає дохід, що перевищує встановлений ліміт категоріями, дохід від діяльності, не зазначеної у свідоцтві або не дає права використовувати єдиний податок, або дохід, отриманий при використанні невстановленого способу розрахунків, то цей дохід буде обкладатися єдиним податком за ставкою 15% (для першої, другої та третьої категорії підприємців) та за подвійною ставкою - для четвертої категорії платників.

Закон вступає в силу з 2012 року.

Також документ передбачає звільнення від податку на додану вартість операції з ввезення в Україну племінних коней, корів, свиней, овець, нетелей (самок великої рогатої худоби до народження дитинчат), а також сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация