Кривой Рог новости
Міжрайонний перинатальний центр запрацює на повну потужність в наступному році
23.11.2011 15:58 | Здоровье

Міжрайонний перинатальний центр запрацює на повну потужність в наступному році

Перший заступник голови облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний за дорученням губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула провів робочу нараду з будівництва сучасного міжрайонного перинатального центру. Центр створюється в рамках реалізації національного президентського проекту «Нове життя».

Міжрайонний перинатальний центр, який створюється на базі Криворізького пологового будинку № 2, забезпечуватиме спеціалізованою медичною допомогою 850 000 жителів міста і п'яти прилеглих районів: Широківського, Криворізького, Софіївського, Апостолівського та П'ятихатського.

«У рамках реалізації національного президентського проекту« Нове життя »у Дніпропетровській області створюється два перинатальних центру: обласний в Дніпропетровську і міжрайонний в місті Кривий Ріг. Вони повинні забезпечити підвищення якості медичної допомоги матерям і новонародженим », - сказав В'ячеслав Задорожний.

Перша черга Криворізького перинатального центру вже введена в експлуатацію. Працюють три відділення (пологове, гінекологічне та патології вагітних) на 40 ліжок кожне, а також сучасна центральна стерилізаційна, кисневий пункт, харчовий блок і котельня.

Зараз під керівництвом губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула триває друга черга будівництва - неонатальний блок. Кошторисна вартість другої черги реконструкції 44 млн грн. У тому числі, для оснащення центру сучасним медичним обладнанням, передбачено майже 15 млн. грн. Перших пацієнтів у неонатальному корпусі будуть приймати вже на початку наступного року.

Після відкриття неонатального блоку тут почне працювати відділення патології та інтенсивної терапії новонароджених і клінічна лабораторія.

«Міжрайонний перинатальний центр - це новітній підхід до збереження здоров'я новонароджених та матерів. Завдяки кваліфікованим фахівцям і високотехнологічному обладнанню в неонатальному корпусі зможуть надавати якісну та сучасну медичну допомогу, рятуючи життя дітей і жінок не тільки Кривого Рогу, а й прилеглих районів », - сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Також на базі Криворізького перинатального центру буде працювати виїзна неонатологічним бригада. Це дозволить доставити новонароджених у важкому стані з інших лікувальних установ у відділення інтенсивної терапії цього центру. Відділення укомплектоване сучасним медичним обладнанням, яке забезпечує оптимальний температурний режим і підтримує штучне дихання у новонароджених з масою тіла від 500 грамів. У відділенні патології також створені всі умови для спостереження, обстеження та лікування новонароджених.

«Завдяки підтримці голови облдержадміністрації в міжрайонному перинатальному центрі створюються сучасні умови для спільного перебування матері і дитини. Залучення батьків до процесу лікування та реабілітації дітей в ранньому періоді прискорює одужання маленьких пацієнтів і зміцнює зв'язок між мамою і дитиною », - зазначила головний лікар міського пологового будинку № 2 Ніна Бобровник. Вона також додала, що реконструкція пологового будинку під перинатальний центр дозволить збільшити кількість прийнятих пологів з 2600 до 3 тисяч на рік.


Національний проект «Нове життя», який стартував в 2011 році, здійснюється під патронатом Президента України Віктора Януковича. Мета проекту - забезпечення населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, створення комфортних умов для народження та виходжування дітей шляхом організації в Україні мережі перинатальних центрів.

Мета створення центрів - підвищення якості висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги жителям області шляхом концентрації в одному закладі акушерської, неонатологічної та педіатричної служб.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация