Кривой Рог новости
Родонове відділення прийме пацієнтів в наступному році
23.11.2011 16:01 | Здоровье

Родонове відділення прийме пацієнтів в наступному році

З ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула в Кривому Розі проводиться реконструкція радонового відділення Криворізької міської лікарні № 11, на території якої розташоване унікальне родовище радонової води, яка не має аналогів в Україні.

Після реконструкції у відділенні зможуть отримувати лікування не тільки жителі міста і регіону, а й усієї України. За дорученням губернатора перший заступник голови облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний провів на об'єкті виїзну нараду.

У 2008 році радоновое відділення було закрито через незадовільний санітарно-технічного стану будівлі. Простіше кажучи, стеля рухнув на голову.

У 2011 році з ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула з державного бюджету були виділені кошти на капітальний ремонт радонового відділення лікарні. Кошторис проекту склала 6,9 млн. грн. Реконструкція почалася нинішньої осені і вже на початку 2012 року повинна бути завершена.

«Родовище радонової води, що знаходиться на території лікарні, - ексклюзивне і не має аналогів у всій Україні. Після реконструкції, яка завершиться на початку 2012 року, відділення зможе приймати 300 пацієнтів за день, що вдвічі більше ніж у минулі роки. Лікування радоновими водами зможуть отримати пацієнти не лише з міста і регіону, а й з усієї України », - сказав В'ячеслав Задорожний. Він також підкреслив, що за рахунок збільшення проектної потужності відділення в лікарні будуть створені нові робочі місця.

У радонової відділенні Криворізької міської лікарні № 11 буде встановлено 14 сучасних бальнеологічних ванн, проведено ремонт систем водо-і теплопостачання ремонт 2-поверхового приміщення загальною площею 874 кв. м. Зараз вже виконані роботи з ремонту покрівлі, встановлені баки нагріву води та баки для радонової води, завершено ремонт каналізаційних мереж, оновлена ​​сантехніка, встановлені нові металопластикові вікна. Розпочато роботи з благоустрою території відділення.

«Завдяки підтримці, яку приділяють охороні здоров'я з боку губернатора, наші пацієнти знову зможуть отримувати унікальне лікування. Радонові ванни іноді є єдиним засобом лікування при хворобах опорно-рухового апарату, судинної системи, нервової системи і багатьох інших. Тепер ми зможемо відновити лікування на якісно новому сучасному рівні », - сказав головний лікар Криворізького міського лікарні № 11 Василь Бондар.

В'ячеслав Задорожний також дав доручення відповідним службам розглянути пропозиції щодо створення на основі одного з корпусів лікарні готелю санаторного типу для таких людей, які будуть приїжджати з інших міст і регіонів України для лікування в радонових відділенні лікарні.

Для довідки. Лікування радоновими водами зарекомендувало себе як ефективний, а іноді і єдиний, метод лікування захворювань суглобів, кісток і м'язів, артритів і поліартритів, захворювань хребта, захворювань та наслідків травм периферичної нервової системи, ревматизму, судинних захворювань, захворювань нервової системи, хвороб обміну речовин і ендокринних залоз, хвороб жіночих статевих органів, захворювань шкіри.

Багаторічні спостереження за хворими, пролікованих в радонової відділенні Криворізької міської лікарні № 11, свідчать про високу ефективність лікування радоновими водами з Криворізького родовища - з поліпшенням виписано 96% пацієнтів. Стійке і тривале поліпшення настає вже через короткий проміжок часу (2 тижні - 2 місяці) після курсу ванн з використанням радонової води.

Міська лікарня № 11 м. Кривого Рогу заснована в червні 1995 року, на сьогодні є багатопрофільним лікувально-профілактичним закладом другого рівня надання медичної допомоги на 230 ліжок. До складу лікарні входять терапевтичне, неврологічне, травматологічне, хірургічне, алергологічне, педіатричне, радоновое відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення відновного лікування.

З 1970 року в закладі впроваджена система лікування радоновими водами. Унікальне родовище радонової води, яка не має аналогів на території Східної та Центральної України, знаходиться безпосередньо на території закладу. Вміст радону в воді, що видобувається за допомогою свердловини з глибини 164 м., дозволяє готувати цілющі водні ванни для лікування десятків захворювань.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация