Кривой Рог новости
Яким чином уряди впливають на ринки цінних паперів?
25.11.2011 10:55 | Экономика

Яким чином уряди впливають на ринки цінних паперів?

Інвестиції, торгівля на ринках цінних паперів, на валютних ринках, операції з нерухомістю та інше, інше - все це, здавалося б, справа самих юридичних і фізичних осіб. Але держава в будь-який момент може надати свій вплив.

Фіскальна політика, яка впливає на оподаткування доходів від приросту капіталу, дивіденди й процентні доходи, в кінцевому підсумку може позначитися на ринковій активності. Наприклад, сприятлива політика, така як зниження податків, могла б переконати інвесторів до активнішої участі в купівлі та продажу цінних паперів. В умовах низьких зборів та податків інвестори можуть частіше здійснювати операції з купівлі та продажу цінних паперів, тобто спекулювати на зміну котирувань за короткий період часу. У той же час несприятлива політика може привести до того, що кращими будуть цінні папери з фіксованою дохідністю або альтернативні інвестиції (наприклад, нерухомість або інші помітні активи).

Крім того, через грошово-кредитну політику уряду можуть опосередковано підтримувати себе на ринку шляхом регулювання процентних ставок і беручи участь в операціях на відкритому ринку. У теорії, зниження ставок перешкоджає інвесторам і компаніям вкласти гроші в інвестиції з фіксованим доходом, більш низькі ставки можуть спонукати здійснювати позики для активної торгівлі на ринку цінних паперів.

Ринки також залежать від нормативної правової документації (біллі, закони), що приймається різними рівнями влади. Сюди можуть відноситися ті закони, які спеціально спрямовані на регулювання ринку цінних паперів, або ті, які мають непрямий ефект. Наприклад, закон прямої дії: акт Сарбейнса-Окслі від 2002 р., який встановив суворі правила на цінні папери публічно торгованих компаній. Це призвело до суворої звітності та аудиту, підвищення корпоративної відповідальності і до розкриття інформації, з метою забезпечення більшої ясності для інвесторів.

Непрямих свідчень також завжди достатньо. Якщо уряд скорочує витрати в таких областях, як охорона здоров'я або оборона, цінні папери компаній цих секторів, швидше за все, слід продавати, оскільки вони спираються частково на державні кошти.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация