Кривой Рог новости
Юрій Максимов: "Ми записали свої імена в історію"
25.11.2011 11:08 | Спорт

Юрій Максимов: "Ми записали свої імена в історію"

- Юрій Вільевіч, перемога над «Дніпром» у гостях - по суті - історична, які емоції?

- Відмінні! Дуже давно у «Дніпра» не вигравав «Кривбас», а в гостях, так - тим більше, ніколи! Можна сказати, потрапили в Історію. Чесно кажучи, не дивлячись на те, що ми сподівалися на позитивний результат, перемога була певною мірою несподіваною, тому що обіграти такого суперника та ще й нього на домашній арені - все ж чогось варта!

- На «Дніпро-Арені» до самого фінального свистка ви виглядали таким зібраним, таким серйозним, ніби команда не вела 2:0, а програвала з таким рахунком. Боялися злякати удачу?

- Коли ми забили перший гол, я відразу згадав гру «Дніпра» з Олександрією. Ми якраз переглядали її перед матчем. Там теж Олександр Перший забила, а потім п'ять отримала. «Ну, думаю, все - зараз наші понесуться вперед і теж отримають!» Один - нуль - хиткий рахунок, звісно, ​​не було ще впевненості у перемозі. Коли забили другий, подумав, що якщо утримаємо до перерви рахунок, то можемо розраховувати на хороший результат.

- Хлопці казали, що перед матчем Ви їм порадили не думати про результат, а просто грати в футбол.

- Так. Я сказав, що суперник сильний, ніхто нас не буде докоряти, якщо ми програємо, але покажемо гарний футбол! Проявіть себе, покажіть себе, пограйте в класний футбол. Всі вийшли і виклалися на повну.

- Саме це стало вирішальним фактором?.

- Думаю, так. Вийшли спокійно, без преса. Притому - відповідальність. Ми грали в три захисники, кожен гравець повертався назад, відпрацьовував в обороні, тому що кожен розумів, що три захисника - це не чотири, потрібно допомагати обороні. Всі бігли назад, кожен когось виручав, підстраховував. Потім забили два таких важливих голи.

- Три захисника-це вже від безвиході, від того, що багато гравців вибуло через травми і дискваліфікації?

- Ми і з «Карпатами» грали в три захисники, пробували. Тому що треба грати на перемогу. Я вважаю, що цей рік у нас вже не такий як минулий, коли ми, граючи кожен матч, постійно боялися, озиралися назад, тому що запас очок був дуже маленький. Зараз вже ситуація спокійніша, набрали очки. Є діапазон для творчості, для експериментів. Тепер навіть, якщо десь невдача, і втратимо очки - не так страшно, як це було в минулому і позаминулому сезоні.

- Коли команда програє - пояснення знайти легко: не виконали установку тренера, не було самовіддачі. А коли виграє - як назвати складові перемоги в Дніпропетровську?

- Я вважаю - це в першу чергу - колектив. Один за всіх, всі за одного. Ніхто не Філонов, кожен відпрацьовував за кожного. Помилився партнер, підбігаючи, підстрахує, виручи - в наступному моменті він тебе виручить.

- Наступний у вас - «Іллічівець». Як налаштовуєте хлопців на гру?

- Так, я думаю, їх уже не треба і налаштовувати. Кожен розуміє, що команда на ходу, що тепер можна добитися і чогось більшого, зайняти місце вище. Підходиш до них щось сказати, і бачиш, що говорити вже нічого не треба. По очах видно, як вони горять. Видно по тому, як хлопці тренуються, як вони грають.

- Тут важливо щоб вони не впіймали зірку, не подумали, що вже все виходить.

- Ні-ні-ні, це не ті футболісти, які зловлять зірку, повірте мені.

- Тобто, з «Іллічівцем» теж потрібно налаштовуватися на важкий матч. Тим більше, в першому колі ви їх в гостях образили.

- Звичайно. Хороша команда. Тим більше, у них дискваліфіковані зараз підтягнуться - Бутковський, Фомін. Маріуполю теж потрібні очки. Теж будуть грати на перемогу. А там - як вийде, чий день буде. М'яч - круглий.

- З тактикою визначилися на гру?

- Ближче до матчу. Подивимося, хто з наших хлопців в якій формі, тоді визначимося конкретно із завданнями кожному футболістові.

- Раніше Ви частенько нарікали на самовіддачу гравців. Тепер можна сказати, що і гра, і самовіддача футболістів Вас влаштовує?

- Зрозумійте правильно, коли два сезони борешся за виживання, можна ж і з глузду з'їхати! Тепер набагато легше. Раніше як - будь-яка невдача - дивишся на ті команди, які підпирають, як вони зіграли, хто наздогнав, хто обійшов. Ця нервозність сильно підбивала команду. Тепер ситуація спокійніша, і у нас, нарешті, починає виходити те, що ми хочемо.

- Це вже схоже на те, який Ви собі бачите Вашу команду?

- Розумієте, для мене головне - самовіддача футболіста на полі. Може щось не виходити, десь не вистачати майстерності - це поправимо. Зараз у відсутності самовіддачі я своїх футболістів дорікнути не можу. Програти можна будь-якій команді. Але найголовніше - ЯК програти! Або програти бездарно, безвольно стояти і нічого не робити. Або програти так, як у нас було кілька ігор в цьому сезоні, коли ми поступалися лідерам, але ніхто нас не міг дорікнути в тому, що ми не боролися за перемогу, не грали, а просто стояли на футбольному полі.

- Після перемоги над Дніпром керівництво вже зробило якісь заохочувальні санкції?

- Та які заохочувальні. Ви ж розумієте, ми всього лише виграли гру! Ми ж не виграли якийсь турнір, не пробилися до єврокубків. А перемога над Дніпропетровськом - колись це ж повинно було статися! Тридцять ігор в чемпіонаті - в якийсь із них ми повинні були таку сильну команду перемогти. Якщо б ми зайняли якесь призове місце в чемпіонаті - можна було б говорити про якісь - то призових, а так. Ну, займаємо шосте місце, це ж ще не показник! Будемо намагатися далі!

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация