Кривой Рог новости
Замість БТІ оформляти право власності, видавати довідки та посвідчувати угоди буде Укргосреестр - нова структура при Мін'юсті
29.11.2011 12:00 | Политика

Замість БТІ оформляти право власності, видавати довідки та посвідчувати угоди буде Укргосреестр - нова структура при Мін'юсті

З 1 січня 2012 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомості.

При цьому спілкуватися з чиновниками доведеться набагато рідше - наприклад, звірка квартири з її техпаспортом тепер уже необов'язкова при перепродажі.

Експерти кажуть, що, з одного боку, це може зменшити корупцію в цій сфері і полегшити людям життя, які місяцями оббивають пороги БТІ. Крім того, ріелтори побоюються, що знизиться контроль за угодами, а значить, можливі афери.

Про те, що в БТІ потрібно навести порядок, заявляв ще в жовтні президент Віктор Янукович, підкреслюючи, що БТІ - це одна з найбільш непрозорих і корумпованих сфер. Зараз, щоб вирішити питання з продажем квартири, необхідно відвідати БТІ не менше 5 разів.

Кожен етап займає тиждень-півтора. Щоб прискорити розгляд питання, доведеться заплатити $ 600-700., А щоб технік, який звіряє реальний стан квартири з її планом, закрив очі на наявність перепланування - від 500 дол.

За новими правилами, БТІ буде проводити лише первинну технічну інвентаризацію - простіше кажучи, тільки в новобудовах при їх здачі в експлуатацію. А ось якщо житло потім будуть продавати, дарувати, перепланувати, в БТІ звертатися не потрібно.

Варто зазначити, що за новими правилами документи можна буде подавати за принципом єдиного вікна, а чиновник або технік не повинен буде виїжджати в квартиру.

Експерти кажуть, що після нововведень споживачам стане легше, оскільки скоротиться вся процедура і не буде вимагання.

"Для людей, які купують квартиру за договором купівлі-продажу, зараз діє подвійна реєстрація: спочатку реєструється договір нотаріусом, потім люди йдуть в БТІ і оформляють право власності на нерухомість. Передбачається, що з 1 січня буде одна реєстрація - в органі державної реєстрації прав ", - пояснює юрист Максим Копейчиков. А значить терміни оформлення документів скоротяться до двох тижнів.

Нещодавно столична влада заявила про те, що готують документ, яким встановлюються нові правила перепланування житлових квартир.

Киянам дозволять валити некапітальні стіни і зменшать кількість папірців для оформлення серйозних квартирних змін.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация