Кривой Рог новости
Вербицький тепер має документ за 890 тисяч
03.12.2011 12:39 | Власть

Вербицький тепер має документ за 890 тисяч

Звершилося: Кривий Ріг нарешті отримав оптимізовану схему перспективного розвитку системи теплопостачання міста. Необхідність її розробки передбачалася Програмою підвищення енергоефективності міста, затвердженою міською радою минулого скликання. Нагадаємо, тільки публічний тиск на тодішнього міського голову депутатів, що не належали до провладної більшості, змусив прийняти таку програму…

І от міська рада нинішнього скликання своїм рішенням погодилася із запропонованою схемою. Оптимізована схема — це лише проект, бачення того, як у відповідності до енергозберігаючих технологій модернізувати систему міського теплопостачання впродовж 14-ти років. Її розробка обійшлася міському бюджетові у 890 тисяч гривень, а виконало роботу товариство з обмеженою відповідальністю «Арніка-Центр» (м. Київ).
 
Схемою передбачено за рахунок малонавантажених ділянок зменшити протяжність теплових мереж на 69,7 кілометра у 2-трубному обчисленні. Це 8,8% від загальної протяжності теплових мереж, яка становить 792 кілометри без врахування мереж відомчих котелень.
 
Частину котелень також планується ліквідувати, збудувавши натомість нові, блочно-транспортабельні. А це означає, що запропонований варіант модернізації передбачає збереження централізованої системи теплопостачання на основі модернізованих котлів. При цьому передбачається використання скидної теплової енергії каналізаційних стоків і дешевої нічної електроенергії. А в перспективі — і викидної енергії промислових підприємств та навіть твердих побутових відходів для забезпечення міста гарячою водою і теплом.
 
Окрім згаданих ноу-хау, без ліквідації банальних втрат тепла на обійтись. Для цього потрібна заміна зношених труб та таких, що повністю вийшли з ладу, на попередньо ізольовані. І роботи тут непочатий край. Адже на сьогодні тепломережі міста більш ніж на 70% зношені, 60% з них відпрацювали свій ресурс, 25% перебувають у аварійному стані.
 
Загалом оптимізована схема у друкованому вигляді міститься на близько 1 тисячі 300 сторінках. І це саме той, як висловився комунальний віце-мер Григорій ВЕРБИЦЬКИЙ, «папірець», за наявності якого тепер можна реально вести мову про залучення як бюджетних, так і позабюджетних коштів у модернізацію системи теплозабезпечення.
 
Бо роками нам тільки розказували, що «держава грошей не дає», хоча було абсолютно невідомо, під що саме. А на залучення кредитних ресурсів за такої ситуації марно було сподіватись і поготів.
 
Що ж до нинішньої влади, то вона попереду паротяга вже задекларувала, що погоджена депутатами схема дозволить зекономити 30% від спожитого в 2010 році природного газу (а це понад 470 мільйонів метрів кубічних природного газу) та 34% від спожитої у цьому ж році електроенергії (понад 140 мільйонів кіловат-годин).
 
Але ж це лише за умови, якщо реалізація схеми буде забезпечена достатнім фінансуванням. Та скільки коштів у нинішніх цінах знадобиться для повної модернізації міської системи теплозабезпечення, у сесійній залі не говорили. Не знайти відповідної цифри і в прийнятому рішенні ради про погодження схеми та в пояснювальній записці до нього. Сумнівів нема, кошти знадобляться немалі. І якщо вже в бюджеті наступного року не буде закладено перший транш, якщо не будуть залучені додаткові кошти на умовах державно-приватного партнерства, документ тисячу триста сторінок так і залишиться папірцем.
 

"Вестник Кривбасса" Наталия Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация