Кривой Рог новости
Народний депутат Дмитро Ветвицький: пенсiонери не зможуть платити за комунальнi послуги
25.12.2011 13:11 | Власть

Народний депутат Дмитро Ветвицький: пенсiонери не зможуть платити за комунальнi послуги

Заяви щодо підвищення комунальних тарифів у наступному році все частіше лунають із вуст посадовців різних рівнів. Президент партії «ПРАВДА» Дмитро ВЕТВИЦЬКИЙ вважає, що підвищувати комунальні тарифи можна винятково після підвищення мінімальних пенсій та зарплат.
 
— Дмитре Олександровичу, чим пояснюється те, що комунальні тарифи постійно підвищуються?
 
— Це питання потрібно поставити уряду. Чому постійно підвищуються ціни в магазинах та комунальні тарифи, а пенсії та зарплати людям не підвищують? Як людям вижити, коли вони отримають 800 гривень пенсії, з яких 600 потрібно віддати за квартиру? З чого харчуватися та купувати ліки? На ці питання не відповість жоден депутат або міністр.
 
— А як буде, якщо ціна на російський газ стане ще вищою?
 
— Людям буде непереливки. Однак особливо важко буде тим мільйонам пенсіонерів, які отримують 800 гривень. Вони платити підвищені тарифи точно не зможуть. Тому мінімальні пенсії у наступному році необхідно обов’язково підвищити як мінімум до 1300 гривень. Тільки тоді люди зможуть хоча б якось звести кінці з кінцями. Цього підвищення потрібно вимагати від уряду вже сьогодні!
 
— Де можна взяти гроші на таке підвищення?
 
— Кошти для такого підвищення можна знайти, скасувавши VIP-пенсії, а також утримання чиновників вищих ешелонів влади. Тим більше, що такий законопроект №8101 щодо скасування VIP-пенсій вже ініційований мною у Верховній Раді. Таким чином можна зекономити мільярди гривень на рік. Крім того, слід значно скоротити витрати на Євро-2012, на який уже витрачено більше ста мільярдів народних грошей.
 
— Я пам’ятаю, ви ініціювали повернення до Державного бюджету 24 мільярдів гривень, списаних рішенням Верховної Ради. Цих грошей вистачило б, аби підвищити пенсії?
 
— Звісно, вистачило б! Ця ситуація взагалі є аморальною. Адже коли депутати не захотіли ухвалювати мій законопроект №8180 щодо підвищення мінімальної пенсії в 2011 році до 1000 гривень, вони аргументували це відсутністю 9 мільярдів в бюджеті. Однак уже наступного дня списали 24 мільярдів боргів найзаможнішим компаніям України. Іншими словами кажучи, для пенсіонерів у чиновників грошей немає, а для олігархів — повно. Так бути не повинно, у нас не має бути подвійних стандартів!
 
— Чи врятує малозабезпечених людей можливість оформлення субсидій?
 
— Субсидії — це справді порятунок для багатьох людей, що отримують мінімальну пенсію або зарплатню. Однак уся проблема в тому, що не всі люди можуть скористатися субсидією з багатьох причин. У тому числі через те, що через похилий вік не можуть стояти в чергах та збирати довідки, або навіть не знають про таке право. Саме тому я ще рік тому подав до парламенту законопроект №8140, який передбачає автоматичне оформлення субсидій для всіх людей, що мають на це право. Оформленням субсидій повинні займатися чиновники, які отримують за це зарплатню, а люди не повинні стояти в чергах та шукати якісь довідки. Однак цей законопроект ухвалювати в парламенті не квапляться.

"Вестник Кривбасса"Андрiй Логонюк

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация