Кривой Рог новости
Фінська митниця дала дозвіл на продовження шляху судна з британським суховантажем
26.12.2011 22:44 | Происшествия

Фінська митниця дала дозвіл на продовження шляху судна з британським суховантажем

26 грудня Фінським агентством з безпеки руху TraFi було видано британському суховантажу Thor Liberty дозвіл покинути межі Фінляндії і продовжити шлях.

Нагадаємо, в середині грудня в порту Котка з вантажем з 69 ракет «Петріот» і 150 тонн вибухової речовини пикриту був затриманий корабель з британським сухогрузом.
 «Корабель отримав дозвіл, згідно з яким міг би вирушити в дорогу негайно, проте він не може зробити цього сьогодні ж, оскільки триває розслідування, проведене митницею, і по ньому допитуються капітан і старший помічник», – розповів старший контролер TraFi Ілпо Руоконен.

Він уточнив також, що «дозвіл, виданий TraFi, стосується тільки самого судна, що ж до знаходився на ньому військового вантажу, то це окреме питання, який має вирішувати Міністерство оборони.Згідно фінським законам, вивезення подібних вантажів з території країни може здійснюватися тільки зі спеціального дозволу оборонного відомства.

Причиною затримання британського суховантажу в порту Котка стали порушення правил безпеки транспортування вибухових речовин, зокрема фінські митники виявили, що пакунки пикриту були оформленні та складені неналежним чином. Зараз вибухова речовина та ракети вилучені з корабля і знаходяться на військовому складі під охороною.

Фінською митницею та поліцією проводиться розслідування інциденту. Ведеться допит капітана та старпа судна –громадян України.

Thor Liberty повинен був доставити партію ракет та вибухівки приватному одержувачу в Республіки Китай. Німецька сторона офіційно визнала легальне походження вантажу. Захід суховантажу в Котко був пов'язаний з необхідністю оновлення снастей.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация