Кривой Рог новости
Вчені знайшли метод стирання негативних спогадів
28.05.2011 12:47 | Технологии

Вчені знайшли метод стирання негативних спогадів

Вчені з Монреальського університету (Канада) знайшли спосіб стирати погані спогади, пригнічуючи рівень гормону кортизолу.

Вважається, що цей стресовий гормон пов'язаний з поганими спогадами, і, за задумом дослідників, керуючи його рівнем, можна було б послаблювати неприємні враження, які зберігаються у мозку.

В експерименті приймали участь 33 людини, які повинні були запам'ятати історію, складену з нейтральних і негативних подій. Через три дні після того, як їх змусили запам'ятати розповідь, випробуваних розділили на три групи: частина одержувала дозу метірапона (переважно синтез кортизолу), іншій групі давали подвоєну дозу цих ліків, а третій - плацебо.

Після прийому метірапона випробовуваних просили згадати і перерахувати завчену ними історію. Потім вони повинні були знову пригадати ту же розповідь, але через чотири дні після прийому препарату, коли метірапон вже був виведений з організму.

Отримавши подвійну дозу ліків, випробувані не могли відновити в пам'яті негативні епізоди оповідання, а от нейтральні шматки згадували з легкістю. Що більш дивно, такий же ефект спостерігався і через чотири дні, коли метірапона в організмі вже не було, а рівень кортизолу повернувся в норму.

Ці результати змушують по-новому поглянути на гіпотезу про те, що спогади в мозку не можуть бути модифіковані втручанням ззовні. Навпаки, складається враження, що одноразова біохімічне дію в момент власне згадки призвела до стирання деяких "небажаних" подій з нейронного сховища.

Вчені мають намір продовжити дослідження гормональних інгібіторів, здатних впливати на пам'ять. Це допоможе як лікарям, що мають справу з посттравматичним синдромом, так і дослідникам, що вивчають загальні процеси формування пам'яті.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация