Кривой Рог новости
25 травня відбулося пленарне засідання IX сесії Криворізької міської ради VI скликання
28.05.2011 13:08 | Власть

25 травня відбулося пленарне засідання IX сесії Криворізької міської ради VI скликання

25 травня відбулося пленарне засідання IX сесії Криворізької міської ради VI скликання, яке провів міський голова Юрій Вілкул.  Зареєструвалися  73 депутати із 90 обраних. Сесія тривала півтори години і за цей час депутати розглянули  48 основних питань, одне  додаткове, а також поговорили про «Різне».

Перш ніж перейти до безпосереднього розгляду питань, депутати заслухали оголошення голови Криворізької міської виборчої комісії П. Гивеля щодо дострокового припинення повноважень загиблого депутата М.Мальцева (фракція КПУ). Його змінив наступний за черговістю по списку  - Юрій Степанович Ремха (№8), заступник директора Придніпровської паливної енергетичної компанії.

Основне питання IX сесії – організація літнього відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей і молоді в місті. Доповідачем  цього питання була Лавренко Світлана Іванівна – голова комітету у справах сім’ї і молоді виконкому міської ради. Вона наголосила на тенденції до погіршення стану здоров’я дітей:  понад 42 тис. дітей знаходяться на диспансерному обліку в лікарнях, тому питання оздоровлення дітей надзвичайно важливе. Так, у нашому місті працюватимуть дитячі заклади відпочинку, для педагогів, які працюватимуть з дітьми у літній період,  проведено спеціальні семінари-тренінги, будуть організовані оплачувані громадські роботи для близько 300 неповнолітніх криворіжців.  З 1 червня відкривається перша зміна комунального табору «Слава», оздоровлюватись у якому будуть діти-сироти, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, а також обдаровані діти. Ще 170 обдарованих дітей матимуть змогу відпочити у таборах «Артек» і «Молода гвардія». Цікаві факти: у Дніпропетровській області місто Кривий Ріг визнано кращим по оздоровленню дітей, а Дніпропетровська область посіла третє місце в Україні. На запитання депутатів від фракції Партії регіонів доповідачка відповіла оперативно і запевнила, що всі табірні зміни будуть тривати, як і передбачено законом 21 добу, тобто збільшення кількості оздоровлюваних дітей не буде відбуватись за рахунок урізання часу перебування у таборі. З цього питання також виступили депутати-регіонали В.Баландін і А.Андрусевич. Так, Андрусевич проголосив цікаву тезу стосовно того, що оздоровлення дітей має бути не сезонним, а поточним, тобто протягом всього року. Він торкнувся теми недостатньої кількості фахових медичних спеціалістів у лікарнях міста, що відповідно спричиняє певні незручності (наприклад, черги у дитячій лікарні №8 тощо).

Рішення з наступних питань голосувалися майже одноголосно (інколи один голос утримувався), здебільшого без обговорень. Так, Задорожньому В.К. присвоєно звання «Почесного громадянина міста Кривого рогу», затверджено звіт про виконання міського  бюджету  за I квартал 2011 року, погоджено «Програму підвищення ефективності розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт», на баланс міста прийнято окремі об’єкти нерухомості. Одностайно відголосували депутати і 16 земельних питань.

За окремими пунктами до доповідачів із запитаннями зверталися представники фракції КПУ.

Ю.Болтенко переймався організацією роботи постійних комісій. На його думку, засідання проходять формально, у депутатів недостатньо часу для ознайомлення із запитаннями. Мер пообіцяв розглянути, мовляв, є пропозиція – треба розглянути.

І.Кривенко пропонувала вже з 1 червня підвищити вартість харчування у дитячих будинках, а не з вересня, як це заплановано. На що отримала відповідь, що кошти на харчування в дитячих будинках збільшуватимуться з вересня, оскільки в літній період діти-сироти переважно оздоровлюються у таборах.

О.Пустовойтова торкнулася теми, яка останнім часом набуває все більшої актуальності: збільшення вмісту фосфатів у міських  стічних водах. На її думку, слід звернутися до Верховної Ради України з вимогою заборонити виробництво миючих засобів, які містять фосфати. Мер з нею погодився, зазначивши, що у більшості розвинених країн світу вже давно відмовилися від застосування у виробництві побутової хімії фосфатовмісних сполук. Однак міський голова зазначив: «Ми не маємо повноважень звертатися до Верховної Ради, треба попросити народних депутатів-криворіжців зініціювати у парламенті відповідний законопроект.

В.Тимофєєв цікавився: «Навіщо місту брати на баланс два недобудованих будинки? У нас що, є зайві кошти?». Це питання виникло у розрізі розгляду блоку майнових питань, зокрема про надання згоди на безоплатне прийняття окремих об’єктів нерухомості від ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» до комунальної власності міста. На це питання міський голова відповів, що будувати житло треба, а залучити державні кошти простіше, надавши уряду проект добудови, а не будівництва з нуля.

У «різному» теж активно проявили себе депутати фракції КПУ. В.Тимофєєв порушив питання відлову бродячих собак, адже на це виділено чимало коштів з міського бюджету. Так, на зупинці біля торговельного комплексу «Дивоцвіт» ситуація вже просто критична. Також депутата цікавив контроль за виконанням проекту рішення про утримання домашніх тварин, в частині вигулу собак у недозволених місцях, без повідка і намордника. Міський голова відповів, що зараз відсутній препарат, котрий застосовується до бездомних тварин, і замінити його нічим.

І. Кривенко звернула увагу народних депутатів на ситуацію, що склалася у селищі Зеленому Інгулецького району міста Кривого Рогу. Вона зазначила, що за наявності 150 дітей дошкільного віку у селищі немає дитячого садочка. У передвиборчий період деякі депутати обіцяли владнати цю проблему, але поки що результату немає. Мешканці селища звертаються з проханням надати хоча б автобус для перевезення дітей в дитячий садок. Ю.Вілкул запевнив, що автобус буде курсувати вже найближчим часом.

Комуніст Г. Тенетко виступив із гнівною заявою-реакцією на зустріч криворіжців із письменником, лауреатом Шевченківської премії Василем Шкляром, яка проходила у міському театрі ім. Шевченка 12 травня. Як відомо, саме в цей день 91 рік тому в Кривому Розі спалахнуло антибільшовицьке селянське повстання під проводом Костя Пестушка (отамана Блакитного) – у подальшому командира Степової дивізії, Головного отамана Холодного Яру, котрий, за словами письменника, був одним із прототипів головного героя його історичного роману «Залишенець». Так от, пана Тенетка обурила і книга, котру презентував на зустрічі Шкляр, і висвітлення самої зустрічі місцевими ЗМІ, навіть муніципальною телерадіокомпанією «Рудана» у позитивному ключі. Особливо депутата непокоїли вигуки «Слава Україні!», «Героям Слава!». На його думку, необхідно зобов’язати міліцію запобігати таким націонал-екстремістським проявам. Коментувати цей спіч мер не взявся.

Закінчилася IX сесія Криворізької міської ради низкою оголошень.

Ю. Вілкул схвильовано повідомив про підписання указу Президентом України про присвоєння новоствореному Криворізькому державному університету статусу «Національний». Міський голова сказав: «Ми 20 років йшли до цієї події. Цей університет буде 3-ім в Україні за кількістю професорського складу».

Міський голова привітав депутата Я. Жилкіна (Сильна Україна) і творчу групу, які працювали над фільмом «Визволення Кривого Рогу». Цей фільм про події часів Другої світової війни. Фільм зайняв третє місце на сьомому міжнародному фестивалі у м. Севастополі.

Насамкінець мер Кривого Рогу повідомив про відкриття у День міста, 28 травня, пам’ятника Козаку Рогу і найбільшого в Україні світломузичного фонтанного комплексу. Пізніше, на прес-конференції, міський голова  зазначив, що на спорудження цих об’єктів не було витрачено жодної копійки платників податків, а лише кошти спонсорів і меценатів.

 

Автор: Тетяна Федько.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация