Кривой Рог новости
Особливості нарахування пенсій у відповідності до новоприйнятого закону
18.01.2012 13:21 | Власть

Особливості нарахування пенсій у відповідності до новоприйнятого закону

Директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства праці та соціальної політики Микола Шамбір розповідає про механізм перерахунку пенсії, порядок обліку страхового стажу та виплати працюючим пенсіонерам.

Як проводяться виплати працюючим пенсіонерам

Законодавством передбачається право вибору закону, відповідно до якого призначається пенсія. Жінкам, які народилися в період до 31 грудня 1961 року, здійснюється підвищення пенсії на 0,5%, що описано в статті 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Якщо пенсія нараховується відповідно до Закону «Про державну службу», в такому випадку підвищення пенсії жінкам у зв'язку з підвищенням пенсійного віку проводиться не буде.

Принципи перерахунку пенсій

У випадках роботи за сумісництвом, механізм розрахунку надбавки за понаднормовий стаж змінюється, якщо буде здійснений перерахунок пенсії з урахуванням зарплати за періоди страхового стажу після попереднього перерахунку пенсії. Надбавки за понаднормовий стаж встановлюється за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років.

Пенсіонер може на свій розсуд виключити невигідні для нарахування пенсії роки роботи. З періоду, за який враховується зарплата для обчислення пенсії, можуть виключатися будь-які періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд (невигідні для розрахунку), але не більше 10% від нього.

Порядок обліку страхового стажу

У випадках, коли дружини військовослужбовців не змогли влаштуватися на роботу за фахом у місцевостях віддаленої служби мужів, входять до стажу для призначення пенсії період служби військовослужбовця, але не більше 10 років. Підтвердити цей факт можна довідками, виданими командирами військових частин, установ і організацій у порядку, встановленому Міноборони.

Якщо виплата заробітної плати на підприємстві не виплачувалася, але працівник був офіційно працевлаштований, така справа повинна розглядатися в порядку, визначеному для розгляду трудових спорів.

Питання про вихід на пенсію до досягнення 60-річного віку передбачено законодавством тільки в разі наявності стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років (вчителі, медики, військові), за роботу у шкідливих умовах, а також якщо особа має право на достроковий вихід на пенсію на інших підставах, передбачених законодавством: учасники бойових дій, ліліпути, інваліди, багатодітні матері та інші випадки.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация