Кривой Рог новости
Інтерв’ю лідерки Громадської Ради Криворіжжя Іриною Туровською
21.01.2012 12:04 | Политика

Інтерв’ю лідерки Громадської Ради Криворіжжя Іриною Туровською

Як відомо, для учасників податкового майдану і взагалі всіх українських громадян 2010-й рік закінчувався сакраментальним словом «ёлка». У подальшому це слово стало іменем-прозивним свавільних дій влади, котра нібито під благовидним приводом встановлення новорічної ялинки спочатку знесла наметовий табір підприємців-протестувальників на Майдані Незалежності, а потім стала забороняти й розганяти будь-які мирні акції. Наприкінці минулого 2011 року, щоб унеможливити святкування Дня свободи учасниками помаранчевих подій, владну «ёлку» почали ладнати на головному майдані країни завчасно…

Отже, які найбільш знакові події та процеси відбулися в Україні між цими двома досить символічними «ёлками» і що нас очікує на шляху до третьої? Про це розмова з головою ради Ліги підприємців Кривого Рогу, лідерки Громадської Ради Криворіжжя Іриною ТУРОВСЬКОЮ.
 
— Пані Ірино, як би ви охарактеризували час між двома «ёлками»?
 
— Як не прикро, але між цими «ёлками» безумовно позитивного для українців було, на жаль, зовсім мало. Не побачимо ми чогось обнадійливого й у подальшому, якщо до влади не прийдуть нові люди, які дійсно прагнуть якісних змін у своїй країні.
 
Єдине, що втішає, — після податкового майдану в Україні, здається, почало прокидатися громадянське суспільство, і в 2011 році ми були свідками масових протестів «афганців», «чорнобильців», активізації діяльності нових громадських рухів, які, на мій погляд, і можуть стати в подальшому локомотивами справжніх реформ, давно очікуваних у суспільстві. Цілком закономірно, що у цьому широкому, але надзвичайно розмаїтому суспільному процесі зрештою й виникла тенденція до об’єднання громадських протестних рухів. Завдяки об’єднавчим зусиллям і спільній організаційній роботі в листопаді пройшла Всеукраїнська акція за розпуск Верховної Ради і було створено невдовзі Народну Раду України, в рамках якої почала працювати координаційна рада.
 
Безумовним досягненням у 2011 році я вважаю також проголошення по всій Україні й у Кривому Розі зокрема боротьби з чиновницьким свавіллям, яка розпочалася в ході всеукраїнської акції «Переоблік влади», ініційованої учасниками громадянського руху «Вперед!». І хоч якихось відчутних зрушень поки що немає та й, напевно, у цій царині швидких результатів очікувати не доводиться, головне, щоб прості громадяни зрозуміли, що таку роботу проводити цілком реально і почати навчати їх, як це робити. І лише тоді чиновники відчуватимуть, що вони справді під контролем громадськості.
 
Якщо ж говорити про громадські процеси, які відбувалися, скажімо, на рівні нашого міста, як на мене, найбільш знаковим явищем 2011 року є, безперечно, створення Громадської Ради Криворіжжя. Цей надзвичайно важливий об’єднавчий процес був започаткований з ініціативи Ліги підприємців Кривого Рогу та цілої низки інших громадських організацій з метою об’єднання зусиль міської громади у відстоюванні спільних інтересів і захисту прав громадян. Незважаючи на певну протидію з боку міської влади і її намагання забронювати для своїх власних потреб досить промовистий бренд «Громадська Рада Криворіжжя», нам таки вдалося офіційно зареєструвати це громадське об’єднання саме під такою назвою. Тож є надія, що в новому році тенденція до об’єднання громадських сил на Криворіжжі продовжуватиметься.
 
— Скільки організацій входить на сьогодні до Громадської Ради Криворіжжя?
 
— Як нами було заявлено ще на стадії реєстрації, до Громадської Ради Криворіжжя входить на сьогодні 14 організацій, які представляють лідери громадських рухів, громадських і профспілкових організацій — тобто, реальних об’єднань громадян.
 
Але я хотіла би сказати про ще одну знакову подію в житті нашого міста. 20 грудня 2011 року в Тернівському районі відбулися установчі збори зі створення територіальної громади. Як з’ясувалося (і на це є підтверджуючі документи), територіальна громада міста Кривого Рогу у нас до цього часу офіційно не зареєстрована, а відтак за 20 років української незалежності повноваження чинному міськвиконкому від територіальної громади, виявляється, ніхто не передавав., І що цікаво, як суб’єкт публічного права наш виконком також не зареєстрований. Відтак і суди та органи прокуратури на території міста Кривого Рогу так само не зареєстровані. Ось такий парадокс ми маємо на сьогодні. Так що з боку громадськості триває в цьому напрямку досить цікава й багатообіцяюча робота.
 
— Протягом минулого року ми були свідками стрімкого падіння довіри як до діючої влади та провладних політичних партій, так і до опозиційних політичних сил, які не виправдали очікувань населення. Яким ви бачите новий рік?
 
— Як рік подальшого зростання громадської активності та впливу громадських рухів на суспільно-політичні процеси. Я переконана, що будь-яке більш-менш впливове громадське утворення, що ставить перед собою серйозні цілі, в політичному вакуумі існувати не може і так чи інакше мусить шукати шляхи для розв’язання багатьох суспільних проблем саме на політичному рівні. Одним із таких громадських рухів, який досить плідно співпрацює з відомим політиком та впливовою політичною силою, є ВГО «Громадянський рух «Вперед». Я впевнена, і говорю це від свого імені, а не від імені Ліги підприємців Кривого Рогу, у раді якої далеко не всі поділяють мою точку зору, вважаючи, що підприємці повинні залишатися самостійною громадською силою, — наша підприємницька організація таки має активно співпрацювати і зрештою ввійти до складу саме цього всеукраїнського громадського об’єднання. Ні для кого не секрет, що головним ідеологом, громадським і політичним лідером цього руху, який об’єднує на сьогодні понад 200 громадських організацій, якраз і є народний депутат Наталія Королевська.
 
Стосовно того, що Наталія Юріївна нещодавно очолила Українську соціал-демократичну партію, можу сказати наступне. Мені довелось бути на з’їзді УСДП. Незважаючи на те, що багато хто розцінює цю подію як таку, що спрямована на остаточний розвал «Батьківщини», я глибоко переконана: в умовах тотальної недовіри до будь-яких партій, що колись були чи є представленими у владі, ця суттєво оновлена політична сила, яка є одним із фундаторів БЮТу, може відіграти провідну роль у зміцненні авторитету та поверненні втрачених позицій нині опозиційному демократичному табору. Можливо, я не зовсім розуміюся на тих політичних процесах, які відбуваються нині в Україні, але те, що принаймні декларує ця партія, я повністю поділяю.
 
Скажімо, на з’їзді було заявлено, що УСДП позиціонує себе як партія громадських лідерів. І це цілком слушна позиція, адже хто, як не авторитетні люди, що користуються підтримкою на місцях, можуть стати зрештою ефективними менеджерами у відстоюванні інтересів громадян і впровадженні відповідного курсу в державі. Більш того, робиться наголос на тому, що вся діяльність партії має відбуватися під пильним контролем саме лідерів громадських рухів, а відтак і широких кіл громадськості. І насамкінець, ця політична сила може відкрити шлях у владу політикам нової генерації, на яких вже давно очікує українське суспільство. Тож поспішати з негативними висновками стосовно майбутнього цього громадсько-політичного тандему, гадаю, не варто.
 
— Як голова ради Ліги підприємців Кривого Рогу ви, напевно, добре знаєте ситуацію в підприємницьких колах. З яким настроєм ваші колеги завершили 2011 рік і зустріли рік новий?
 
— Підприємці здебільшого люди життєрадісні і впадати у відчай не збираються, хоч їм несолодко було й минулого року і чим далі стає ще «веселіше». Уряд продовжував вигадувати для них все нові й нові сюрпризи, зокрема й у вигляді нових форм звітності. Не обійшлося без урядових «подарунків» і на Новий рік. Так, з 2012 року почала діяти ще одна норма щодо необхідності реєстрації і збереження баз даних, а також рішенням податкової адміністрації вводиться обов’язкова форма звітності 20 УПП, за якою раніше підприємці звітували лише в добровільному порядку. Окрім цього, в 2012 році нас очікують нововведення, задекларовані в законопроекті про основні засади внутрішньої торгівлі, який вже ухвалений до розгляду у першому читанні профільним комітетом Верховної Ради. За висновком багатьох експертів, окремі норми цього законопроекту, якщо він таки стане законом, згубно впливатимуть як на громадянське суспільство загалом в плані подальшого стримування його розвитку, так і на підприємницьке середовище зокрема, а відтак і на економіку України в цілому.
 
— Які важливі завдання на 2012 рік ставлять перед собою Ліга підприємців Кривого Рогу та Громадська рада Криворіжжя?
 
— Якщо говорити загалом, то ми плануємо вести систематичну громадську роботу, яка би готувала й налаштовувала людей на активні дії. Зокрема, по мірі того, як складатиметься ситуація навколо закону про підприємництво та податкового кодексу, будуть проводити свої протестні заходи підприємці, адже вся політика нині діючого уряду взагалі спрямована на знищення їх як класу. У зв’язку з цим ми плануємо брати участь як у всеукраїнських акціях протесту, так і проводити протестні заходи безпосередньо в Кривому Розі.
 
У рамках Громадської Ради Криворіжжя ми будемо також продовжувати роботу над вирішенням нагальних проблем криворіжців, зокрема з питань правозахисту й цілої низки гострих питань, не вирішених протягом минулого року. Це й проблема збереження природного середовища та історичних пам’яток на території заказника «Інгулецький степ» у зв’язку з розробкою гранітного кар’єру поблизу Недайводи, захист трудових прав працівників комунального будинку нічного перебування, а також вивчення ситуації, пов’язаної з майбутнім закриттям дитячих будинків тощо.

"Вестник Кривбасса"Володимир Стецюк

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация