Кривой Рог новости
Для олігархів гроші є, для вчителів і лікарів — немає
23.01.2012 10:38 | Власть

Для олігархів гроші є, для вчителів і лікарів — немає

Верховна Рада знову відмовилася приймати законопроект про доплату вчителям і лікарям. Законопроект № 8651 про встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров'я був відхилений Верховною Радою у вівторок, 10 січня. Автор законопроекту, президент партії «ПРАВДА» Дмитро Ветвицький впевнений, що Верховна Рада не мала права залишати бюджетників напризволяще.

— Дмитре Олександровичу, які саме доплати передбачав ваш законопроект?
 
— Законопроект передбачав встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров'я, які були б єдиними для всіх цих категорій працівників, а також встановлення чітких розмірів таких виплат на законодавчому рівні. Відповідно до законопроекту, вчителі, лікарі та працівники культури щорічно отримували б допомогу для оздоровлення, винагороду за сумлінну працю, допомогу для вирішення соціально-побутових питань — у розмірі посадового окладу, а також щомісячну надбавку за вислугу років: від 10% до 30%.
 
— Чи передбачалася якась специфічна доплата за роботу в селі?
 
— Так, я запропонував доплачувати педагогам, фельдшерам та працівникам культури за роботу в сільській місцевості у вигляді щомісячної надбавки для вищенаведених категорій працівників у розмірі 25% від посадового окладу. Така доплата допомогла б зупинити руйнацію села.
 
— Як оцінили законопроект спеціалісти?
 
— За прийняття такого необхідного законопроекту виступив як профільний комітет ВР, так і науково-експертне управління парламенту. Усі вони одностайно підтримали цей документ як актуальний та своєчасний.
 
— Чому ж Верховна Рада відхилила доплати бюджетникам?
 
— Доплати вчителям та лікарям підтримало всього 83 народних депутата з 226 необхідних. Проурядова більшість у ВР не дала жодного голосу, виправдовуючись відсутністю 11 мільярдів у бюджеті. Водночас ВР списує по 40 мільярдів боргів компаніям олігархів. Виходить, для олігархів гроші у парламенті є, а для вчителів і лікарів їх немає. Ні я, ні партія «ПРАВДА» не збираємося миритися з такою політикою подвійних стандартів парламенту. Очевидно, що під «купол» повинні прийти нові, більш порядні люди.
 

"Вестник Кривбасса"Андрій Логонюк

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация