Кривой Рог новости
Поховання померлих: перегони на швидкість?
23.01.2012 10:43 | Власть

Поховання померлих: перегони на швидкість?

Діюче в місті Положення про порядок надання ритуальних послуг рекомендує здійснювати поховання померлих у літній час з 10.00 до 16.00, у зимовий з 11.00 до 15.00. Таку норму було запроваджено півроку тому. Наразі настав час відстежити її результативність. Це і стало предметом громадських слухань, які за участі заступника міського голови Григорія ВЕРБИЦЬКОГО та представників суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги, відбулися минулого тижня. І гарно ж поговорили, хоч і без результату.

Рекомендаційна норма про обмеження здійснення поховань в часі була внесена за пропозицією комунального підприємства «Ритуал», яке продовжує виконувати функції міської ритуальної служби. Але, як з’ясувалося, судово-медична експертиза, куди після запровадження нових правил взаємодії між медиками та міліцією померлих стали возити масово, починає видавати тіла лише після 14.00. Часу на здійснення поховання залишається обмаль. Про це сказав один із учасників слухань — підприємець, що надає ритуальні послуги.
 
На це присутній на слуханнях заступник начальника управління охорони здоров’я Олександр ЛУК’ЯНЕНКО запропонував звернутися в головне управління охорони здоров’я з тим, аби відділення судово-медичної експертизи в Кривому Розі змінило свій графік роботи. Але така пропозиція не сподобалася заступнику міського голови Григорію Вербицькому.
 
— На СМЕ я не вплину, давайте вирішувати на тому рівні, який залежить від нас. Тут є представники релігії? — звернувся він до зібрання.
 
— Є, — піднявся чоловік. — Згідно з канонами православної церкви, в католиків так само, поховання має бути здійснене до заходу сонця, впродовж світлового дня. Під час епідемій дозволяється хоронити людей цілодобово. А так — від сходу до заходу сонця. У мусульман так само. Але були встановлені часові рамки, вписатися у які через діяльність СМЕ можливості нема. Особливо важко зимою, бо раніше 14–14.30 видача тіл не проводиться. За час, що залишився, враховуючи відстані в нашому місті, організувати поховання проблематично.
 
— Я й хотів запропонувати так, як ви кажете, відповідно до церковних канонів. Давайте запишемо, що хоронити від сходу сонця до заходу, — сказав Григорій Вербицький, явно забувши, ким були ініційовані часові обмеження. До речі, саме вони стали першою ластівкою «наведення порядку» на ринку ритуальних послуг під проводом Арсена ПОШНАКЯНА (тоді він очолював «Ритуал», а зараз — «РитуалСервіс Плюс»).
 
— А як бути підприємству? У нас чіткий графік роботи, — подав нарешті голос директор комунального підприємства «Ритуал» Євген ДИВЕНКО.
 
— Якому? — запитав Григорій Вербицький.
 
— Яке буде відповідати за реєстрацію поховань, здійснюватиме контроль.
 
Влітку темніє після 21.00, а якщо хтось захоче хоронити о 20.00, до заходу сонця? Робочий день у наших працівників закінчується о 16.30, за переробіток треба платити подвійний тариф. Це тягне за собою стільки проблем… У нас же не приватне підприємство, а комунальне.
 
— Та у вас там уже всі пішли під скорочення! — кинув хтось репліку із залу.
 
Коментувати її ніхто не став, адже і так зрозуміло, що на зміну ліквідованому «Ритуалу» прийде «РитуалСервіс Плюс», також комунальне підприємство, яке виконуватиме функції ритуальної служби.
 
І хоча в рамках цих слухань остаточне рішення не вималювалося, скоріш за все, залишиться все так, як є. Адже чим більше у людей труднощів і перепон, тим більше у них добровільних помічників, які не по дружбі, а по службі й за окрему плату можуть вирішити будь-яку проблему. Добре, що поки що простим смертним хоч не диктують, коли помирати.

"Вестник Кривбасса"Наталя Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация