Кривой Рог новости
Місто вступило в кампанію по виборах депутатів Верховної Ради України
29.01.2012 12:04 | Власть

Місто вступило в кампанію по виборах депутатів Верховної Ради України

Міський голова Юрій ВІЛКУЛ зажадав від управителів житлового фонду до 1 вересня поточного року полагодити всі дахи, що потребують ремонту. А керівники КП «ЖЕО» запевнили його в тому, що всі звернення громадян щодо дахів саме до цієї дати вони «закриють». Отже, тим, хто ще не встиг відправити своє послання владі, час братися за перо…

9103 звернення надійшло до виконкому міської ради впродовж 2011 року. З них 6618 було письмових, 1733 — висловлені під час особистих прийомів, 3648 — через «прямий телефон» міського голови, 195 — електронною поштою. Державною установою «Урядовий контактний центр» було переадресовано на місце 971 звернення.
 
З понад 10 тисяч порушених криворіжцями проблем превалювали житлово-комунальні питання. Але, вочевидь, для поліпшення статистики їх розділили на питання комунального господарства 3959 (39,5%) та житлової політики — 525 (5,2%). Порушували мешканці міста також проблеми соціального захисту (28,9%), праці та заробітної плати (4,1%), земельних відносин (4%), транспорту і зв’язку (3,4%), охорони здоров’я (2,9%), підприємництва (2,2%).
 
Найчастіше до міської влади апелювали пенсіонери. Їхніх звернень налічується 4615 або 50,7% від загальної кількості. Досить часто (46,2%) турбували владу учасники бойових дій, інваліди, учасники та діти війни, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, представники інших пільгових категорій населення.
 
Ці дані було оприлюднено на засіданні виконкому міськради при розгляді питання про стан роботи зі зверненнями громадян у 2011 році. Там же йшлося про те, що попередньо мешканці міста звертаються в комунальні підприємства або виконкоми райрад, але, не знайшовши там вирішення своїх проблем, апелюють до вищого міського керівництва. А воно знову спускає звернення для виконання «наниз». І тоді вже не тільки обов’язок перед людьми, а і страх перед начальством примушує посадових осіб та чиновників районного рівня годити громадянам. Але ця система дає серйозні збої, бо дуже часто у відповідь на свої звернення криворіжці читають брехню, а «наверх» ідуть рапорти з «неправдивою інформацію», причому іноді щодо одного і того ж звернення по кілька разів.
 
Був навіть випадок, коли зігріта палкою любов’ю та увагою влади учасниця Великої Вітчизняної війни з вулиці Балакіна вдарила мерові телеграму: мовляв, замерзаю, бо на вводі в будинок прорвало трубу. Так навіть на такий крик душі чиновники Саксаганського райвиконкому спромоглися надати правдиву інформацію лише з другого разу.
 
Як мовиться, дурю тебе, а ти — мене, так веселіш життя мине. Та у владі як міського, так і районного рівня й справді не дуже журяться, бо, мовляв, люди звертаються тим частіше, чим більше для них робиться.
 
— На одному будинку дах відремонтували, а на іншому ще й не тече, а мешканці вважають, що треба і собі написати, бо ж рано чи пізно потече, — поділився спостереженням мер.
 
Як стало відомо на цьому засіданні міськвиконкому, він зажадав від управителів житлового фонду до 1 вересня поточного року залагодити в місті всі дахи, що потребують ремонту. Так і сказав:
 
— Щоб не один дах не тік! А якщо на 1 вересня буде текти хоч одна покрівля, ми з вами будемо спілкуватись інакше, — пообіцяв він керівникам КП «ЖЕО».
 
Ті в свою чергу запевнили, що поставлене перед ними завдання буде виконано. Причому без будь-яких сумнівів, вагань чи пересторог. За рахунок яких саме коштів, сторони не уточнювали. Принаймні публічно.
 
І ця мерська ініціатива заслуговує на найширшу популяризацію серед населення. Тож, громадяни городяни, не відкладаючи в довгу шухляду, пишіть і в КП «ЖЕО», і в райвиконком, і міському голові, а потім лише чекайте 1 вересня. Дня, коли мерська обіцянка стане реальністю, а вибори до Верховної Ради будуть на часі. Але майте на увазі, що навіть відремонтований дах не накладає на вас морального обов’язку голосувати за висуванців правлячої нині партії, бо організовувати латання дахів — це святий обов’язок місцевої влади, а їй свій кредит довіри ви вже надали.

"Вестник Кривбасса"Наталя Синиця

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация