Кривой Рог новости
День Європи святкували і в Кривому Розі
31.05.2011 22:25 | Культура

День Європи святкували і в Кривому Розі

Близько тисячі учасників із 40 молодіжних євроклубів прибули в Кривий Ріг зустріти День Європи на форумі «Дніпропетровщина - Україна - Євросоюз». Пройшовши урочистою ходою від Будинку профспілок, прихильники євроінтеграції зібралися у Палаці молоді та студентів.

Відкрив збори міський голова Юрій Вілкул. Мер підкреслив: «Кривий Ріг відомий потужною індустрією, поряд з тим це і великий науковий, освітній центр. Довгий час в місті діють євроклуби - зараз їх нараховується 63, а першопрохідцями були школи №20 та №68. Пізнавати досвід інших народів корисно для розширення власного світогляду і підвищення загального рівня культури ».

Урочистим поздоровленням відкрив перший заступник начальника головного управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Леонід Оліфер. Він зазначив, що місце проведення акції обгрунтовано тим, що криворіжці завжди відрізнялися відмінними організаторськими здібностями та креативним підходом до висвітлення будь-яких важливих подій.

Також у форумі приймали участь спілки поляків, німців, молодіжний Європарламент Україні, делегати багатьох міст, ряд громадських організацій. Далі євроінтегратори продовжили святкування заходу в парку ім.Богдана Хмельницького.

Зусиллями дитячого Центру міжнародного співробітництва обласної ради були гармонійно представлені всі регіони Дніпропетровщини. Його директор Н.Гончар розповіла, що дійсно серйозна робота її установи розпочалася кілька років тому, коли Україна приймала Євробачення. Зараз ситуація схожа, підростаючий цвіт нації вболіває за «своїх» на пісенному конкурсі і шанує Європу на криворізькій землі. Особливістю є те, що місцева влада забезпечила кращі умови для проведення форуму в порівнянні з попередніми етапами, навіть враховуючи заходи за кордоном. «Складається стійке враження, що Кривий Ріг давно мислить і живе зовсім по-європейськи», - зазначила Н. Гончар.

У день проведення форуму в парку Богдана Хмельницького була організована євроярмарка. Кожен клуб оформляв ларьок за мотивами певної країни.

На наступний день програма обласного єврофоруму почалася з рольової гри «Міні-сесія молодіжного Європарламенту на тему« Від діалогу культур до розширення кордонів», далі в програмі пройшли: прес-конференція« Молодь в європросторі », презентація конкурсних екскурсійних маршрутів і ще ряд різних цікавих заходів, що включали концертні виступи юних криворізьких артистів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация