Кривой Рог новости
На станції швидкої медичної допомоги згадали правила її виклику
05.02.2012 11:19 | Здоровье

На станції швидкої медичної допомоги згадали правила її виклику

Багато хто, кому в ці морозні дні довелось викликати швидку допомогу, був неприємно здивований: медики відмовляються брати супроводжуючих. Через це між мешканцями міста та бригадами швидкої допомоги нерідко розгорталися суперечки, що аж ніяк не додавало спокою ні одній, ані іншій стороні. Усне розпорядження не брати супроводжуючих для дорослих хворих чи потерпілих дав головний лікар станції швидкої медичної допомоги Анатолій БІЙОВСЬКИЙ. Він згадав про діючі вже не перший рік Правила, які до цього благополучно ігнорувалися…

Правила виклику бригад швидкої медичної допомоги були затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я №370 ще 01. 06. 2009 року. Згідно з цими Правилами, «транспортування дітей у лікувально-профілактичний заклад здійснюється у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, якщо вони перебувають на місці надання швидкої медичної допомоги». Що ж до дорослих, то «супровід хворого або потерпілого його родичами або іншими представниками в санітарному транспорті здійснюється лише однією особою та з дозволу керівника Бригади». А керівником бригади є старший у її складі медичний працівник: лікар або фельдшер.
 
Але, як водиться, впродовж років Правила існували самі по собі, а реальний стан речей — паралельно. Тим більше, що медики не мали нічого проти своїх добровільних помічників, які й підтримають, і речі піднесуть, і потім, уже після госпіталізації, збігають в аптеку.
 
Про Правила на «швидкій» згадали після того, як 24 січня в другій половині дня сталася дорожньо-транспортна пригода за участю машини швидкої допомоги. Це був УАЗик, який на регульованому перехресті вулиць Будьонного та Димитрова зіткнувся з «Мерседесом». Водій «Мерседеса» не постраждав, а всі, хто їхав у машині швидкої допомоги, включаючи хворого та супроводжуючу його матір, були госпіталізовані. Водій «швидкої» та фельдшер і зараз перебувають на лікуванні у відділенні політравми другої міської лікарні.
 
Хто є винуватцем скоєння ДТП, належить з’ясувати слідству, але начебто водій швидкої і не заперечує, що це він рушив на червоний сигнал світлофора і допустив зіткнення із зустрічною автівкою. Та хоч там як, але фахівці сходяться на думці, що автомобіль УАЗ за своїми конструктивними характеристиками є по суті машиною-вбивцею, і, по-хорошому, вже мав би бути відправлений на відпочинок. Вони кажуть, що пересувайся бригада швидкої допомоги на кращому авто — навіть за такої ситуації на дорозі, яка мала місце, люди не вилітали б із салону автомобіля на дорогу. До речі, фельдшер «швидкої», що потрапила в ДТП, щодо самої пригоди не може згадати нічого, окрім того, що вона прийшла до тями, лежачи на снігу, а над нею — людський натовп.
 
Отож, про Правила головлікар згадав на час негоди, аби, за його ж словами, «максимально себе убезпечити».
 
— На час негоди дозволу брати супроводжуючих для дорослих я не даю, і я маю на це право, — заявив він.
 
Правда, при цьому він перебрав на себе функції керівників бригад, які мали б на місці, в кожній конкретній ситуації, вирішувати: брати чи не брати супроводжуючого. Але кидання з однієї крайності в іншу, особливо без будь-яких публічних роз’яснень, для нас не дивина. Як і те, що Анатолій Бійовський обіцяє скасувати своє усне розпорядження (читай — дотримання Правил), «коли спадуть морози і розчистяться під’їзні шляхи». А поки не дай Бог що — все ж одним потерпілим, за якого спитають із керівника станції швидкої допомоги, буде менше.
 

"Вестник Кривбасса" Марія Спаська

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация