Кривой Рог новости
В Раді "новий сезон" пенсійної реформи
02.06.2011 22:00 | Политика

В Раді "новий сезон" пенсійної реформи

Кабмін подав в Раду доопрацьований законопроект щодо пенсійної реформи. Основна мета його залишилася колишньою: збалансувати доходи і витрати діючої пенсійної системи (у нинішньому році очікується дефіцит бюджету Пенсфонда 17,8 млрд грн.) Та ввести персональні накопичувальні рахунки для працівників молодше 35 років, але тільки тоді, коли не буде дефіциту ПФ.

Як повідомив віце-прем'єр Сергій Тігіпко, уряд вніс до документ 11 істотних змін:

1. Пенсійний вік жінкам збільшать з 55 до 60 років за 10 (по півроку щороку), а у вигляді компенсації за кожні зайві півроку додадуть до пенсії 2,5% від її розміру, тобто за 5 років набіжить плюс 25%.

2. Протягом трьох років з моменту прийняття закону жінки можуть добровільно вийти на пенсію або у 55 років за старим, або пізніше, але з більш високою пенсією.

3. Максимальна пенсія буде не 12 прожмінімумов для непрацездатних, як було в першому варіанті пенсреформи, а 10 (на сьогодні це 7640 грн.), Причому запропоновано заднім числом урізати і діючі пенсії (хоча КС вже визнавав це незаконним. - Авт.). Зараз обмежень немає.

4. Держслужбовці зможуть отримати достроково (за 1,5 року до пенсвозраста) пенсію за наявності стажу, якщо не будуть працювати. Зараз їм можна працювати і отримувати пенсію.

5. Держслужбовці не можуть отримати пенсію понад 80% від зарплати. Зараз до 90%.

6. Якщо заробіток держслужбовця перевищує максимальний заробіток, з якого сплачують внески до ПФ (зараз 14 400 грн.) Пенсію йому розрахують, виходячи з суми 14 400. Зараз розраховується в залежності від заробітку.

7. Депутатам, у яких закінчився термін повноважень, призначать пенсію не за 2 роки до досягнення пенсійного віку, як зараз, а за півтора року.

8. При досягненні 62 років (57 для жінок) держслужбовець зобов'язаний піти на пенсію. Нинішню практику продовження терміну на держслужбі як для цінного співробітника пропонують скасувати.

9. При розрахунку пенсії будуть використовувати не тільки дані персоніфікованого обліку (введений з 1 липня 2000 року), але і дані за більш ранні періоди за довідками підприємств про зарплату, як діє зараз.

10. Військовим піднімуть термін вислуги з 20 до 25 років, але не протягом п'яти років, як у початковому варіанті реформи, а за 10 років, кожен рік на півроку.

11. Якщо працівник досяг пенсійного віку і продовжує працювати, за кожен пророблений рік з першого до п'ятого його пенсія збільшиться на 6% (зараз приблизно на 1%), а понад 5 років - на 9%.

На думку нардепа Ірини Горіної (ПР), це косметичні зміни, які зробили пропозиції щодо пенсійної реформи ще менш «реформеними» наврядчи влаштують парламентську більшість. Ксенія Ляпіна (НУНС) також стверджує, що реформа Тігіпко недоброякісна. «Я як і раніше вважаю, що треба все робити по-іншому: усім нинішнім пенсіонерам платити пенсії не з ПФ, а з бюджету, куди їх перерахує роботодавець. Тільки тоді це буде реформа. Але багато чого залежить від політики: якщо влада зацікавлена ​​у співпраці з МВФ, законопроект приймуть, і дуже швидко », - говорить Ляпіна.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация