Кривой Рог новости
ООН за легалізацію наркотиків в світі!
02.06.2011 22:08 | Здоровье

ООН за легалізацію наркотиків в світі!

Легалізація наркотиків у всьому світі і припинення кримінального переслідування наркоманів будуть більш ефективні, ніж війна проти розповсюдження наркотичних речовин.

До такого висновку прийшла глобальна комісія ООН, до складу якої увійшли колишній генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Кофі Аннан і колишні президенти Мексики, Колумбії і Бразилії.

Як відзначається в експертній доповіді, боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності. При цьому вона обходиться платникам податків в мільйони доларів і забирає життя тисяч людей.

За даними ООН, вживання речовин, що містять опіум,  зросло з 1998 по 2008 рр. на 35%, кокаїну - на 27%, марихуани - на 8,5%. Також автори доповіді виступили з критикою на адресу урядів тих держав, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.

Члени комісії переконані, що "політичні діячі та громадські фігури повинні знайти в собі мужність визнати публічно: є переконливі докази того, що стратегії боротьби з наркотиками на основі силових засобів не можуть вирішити цю проблему, у війні з наркоманією неможливо здобути перемогу".

Комісія піддала особливо жорсткій критиці США, зазначивши, що американські влади мають відмовитися від криміналізації антинаркотичних кампаній. У свою чергу голова відділу по боротьбі з наркоманією в Білому домі Джил Керліковске залишилася незадоволена висновками комісії ООН. За її словами, наркоманія - це захворювання, яке "можна успішно запобігти і вилікувати".

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация