Кривой Рог новости
"Овочева" епідемія крокує Європою
02.06.2011 22:35 | Здоровье

"Овочева" епідемія крокує Європою

Незважаючи на те, що іспанські "огірки-вбивці" були офіційно реабілітовані, виробники-експортери овочів і фруктів по всій Європі втрачають близько 200 мільйонів євро на тиждень.

Епідемія смертельно небезпечної кишкової інфекції невідомого походження, що вибухнула в Європі, викликала "овочевий психоз", від якого страждає економіка країни. У зв'язку з цим країни ЄС обрушилися з критикою на Росію, яка заборонила ввезення європейських овочів.

Єврокомісія розцінила Рішення Росії про заборону ввезення овочів з Європи як невідповідне, і в цьому зв'язку направить до Москви протест з вимогою роз'яснень.

На переконання представника виконавчого органу Євросоюзу Фредеріка Венсана, поки джерело кишкового захворювання не визначений, введення Росією заборони на імпорт овочів з усього ЄС є непропорційною мірою ", тим більше що інфекція локалізована в основному на півночі Німеччини.

Він зазначив, що саме Іспанія, на яку спочатку падали підозри, і Німеччина, де зареєстровано найбільшу кількість хворих і майже всі смертельні випадки, традиційно є найбільшими експортерами овочів і фруктів у Росію.

Комметарій на цю критику прийшов з МЗС у Москві. Його офіційний представник Олександр Лукашевич сказав: "Тимчасова заборона на ввезення до Росії овочів з ЄС є природною захисною мірою. Ніхто не хоче хворіти. Будь-яка держава буде захищати свій ринок, щоб не отримати такі" подарунки ".

Між тим, у Німеччині триває зростання числа випадків небезпечних захворювань - гемолітико-уремічний синдрому та інфекції, викликаної ентерогеморрагіческой кишковою паличкою. При цьому є найгіршим, міграція вірусу в інші країни Європейського Союзу. У Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я повідомлення про такі захворювання надійшли вже з 10 країн.

Як повідомляє прес-служба ООН, у Німеччині за станом на 31 травня 2011 року було зареєстровано 15 випадків смерті, пов'язаної з гемолітико-уремическим синдромом (дев'ять випадків) і ентерогеморрагіческой кишковою паличкою (шість випадків). Один пацієнт помер у Швеції. Велике число хворих госпіталізовано. У ряді випадків проводиться інтенсивна терапія, включаючи гемодіаліз.

Загальне число пацієнтів в Німеччині з проявом гемолітико-уремічний синдрому в поєднанні з кривавою діареєю становить 470. Число випадків заражень ентерогеморрагіческой кишковою паличкою перевищила тисячу людей. Всього в Європі зареєстровано 499 випадків гемолітико-уремічний синдрому і 1115 випадків заражень ентерогеморрагіческой кишковою паличкою.

Повідомлення про випадки захворювання надійшли з Австрії, Данії, Іспанії, Нідерландів, Норвегії, Великобританії, Франції, Швейцарії та Швеції. У всіх випадках, крім двох, хворі недавно повернулися з північної Німеччини. В одному випадку був контакт з гостем з північної Німеччини.

Зараз за сприяння ВООЗ проводиться інтенсивне розслідування з метою встановлення джерела спалаху епідемії, яке досі не визначено.

ВООЗ, у відповідності до вимог Міжнародних медико-санітарних правил, безперервно інформує держави-члени про останні події та надає технічні рекомендації з подальшого розслідування спалаху небезпечного захворювання.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация