Кривой Рог новости
Медики й церква боротимуться зі СНІД разом!
02.06.2011 22:57 | Общество

Медики й церква боротимуться зі СНІД разом!

30 травня представники релігійних громад, служби охорони здоров'я та громадських ВІЛ-сервісних організацій Кривого Рогу за круглим столом у Криворізькому технічному університеті обговорювали координацію зусиль у протидії соціально небезпечним хворобам: туберкульозу, ВІЛ / СНІД, наркоманії.

Люди, яких спіткала туберкульоз чи ВІЛ, часто запитують: «Чому?» Це питання багатьох приводить до храму. Отримавши страшний діагноз, людина не тільки постає сам на сам перед смертельним захворюванням, але і змушена приховувати від всіх, чим викликаний її важкий психологічний стан, щоб не стати вигнанцем. Спокійно обговорювати хід хвороби, можливості терапії, перспективи та проблеми можна тільки із такими ж хворими (рідних воліють не лякати, а лікарям не завжди повністю довіряють). А ще - зі священиком.

Головний експерт акушер-гінеколог управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради Тетяна Желязкова розповіла присутнім про тенденції розвитку епідемії ВІЛ / СНІД в світі та Україні, закликала віруючих до тісної співпраці з лікувально-профілактичними установами та поінформувала про набрання чинності нових редакцій двох законів соціального спрямування, в яких вперше відведена певна роль релігійним організаціям.

Зміни торкнулися Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення». Законодавство передбачає участь різних організацій, в тому числі і релігійних, в інформаційній роботі щодо протидії поширенню ВІЛ-інфекції, у наданні благодійної допомоги, медичних та соціальних послуг, спрямованих на забезпечення лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, догляду, підтримки та соціального захисту людей, живуть з ВІЛ.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация