Кривой Рог новости
Українські миротворці відправляються для виконання завдань Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго
11.02.2012 13:43 | Политика

Українські миротворці відправляються для виконання завдань Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго

10 лютого, пізно ввечері зі злітної смуги Державного підприємства «Антонов», що у Гостомелі на Київщині, відбуде літак Ан-124-100М «Руслан». На його борту знаходиться 90 тонн майна і техніки, необхідної для розгортання та підтримання життєдіяльності табору 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, що виконуватиме завдання Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.

За словами начальника штабу українського миротворчого контингенту підполковника Сергія Шаповалова, який у складі передової групи відбуває цим же літаком, передислокація загону здійснюватиметься поетапно.
 
«Це пов’язано з тим, що найближчий до нашої майбутньої бази аеродром не має можливості прийняти літак класу «Руслан». Тож спочатку ми полетимо до Уганди, а вже потім літаками Місії ООН «Геркулес» та «Іл-76» – до Конго. На околиці міста Гома, що у центрально-східному Конго, на березі великого озера Кіу буде розміщено управління та два вертольоти загону українських миротворців. Друга частина загону розташується за 500 кілометрів на схід у населеному пункті Бунія. Це прикордонний район з Суданом», – повідомив він.
 
Як зазначив підполковник Сергій Шаповалов, для якого ця місія стане вже восьмою у військовій кар’єрі, чисельність 18-го окремого вертолітного загону ЗС України становитиме 157 військовослужбовців. На його озброєнні перебуватимуть 4 бойових вертольоти Мі-24 та 43 одиниці автомобільної і спеціальної техніки.
 
Завдання українського миротворчого контингенту у Демократичній Республіці Конго полягатимуть у веденні повітряної розвідки, спостереження, проведенні заходів стримування та вогневої підтримки наземних сил, забезпеченні дій військ Місії ООН, у тому числі пошуково-рятувальних операцій та супроводженні доставки гуманітарних вантажів.
 
«На території цієї держави залишаються райони, куди вантажному повітряному транспорту без супроводу бойових вертольотів літати небезпечно. А в деякі райони дістати автотранспортом взагалі неможливо», – зауважив підполковник Сергій Шаповалов.
 
За словами офіцера, українській вертолітний загін діятиме разом з індійською піхотною бригадою, забезпечуючи повітряне прикриття наземних операцій. 
 
«Першим завжди важче. Нам доведеться працювати «з нуля», обживати табір, налагоджувати службу та побут. Загін має бути повністю автономним: необхідно здійснювати ремонт і обслуговування вертольотів та автомобільної техніки власними силами, налагоджувати зв’язок, охорону табору, роботу водофільтрувальної станції, пекарні, їдальні тощо. Разом з цим, ми майже одразу маємо приступити до польотів», – підкреслив підполковник Сергій Шаповалов.
 
Довідково. Підготовка особового складу миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго проводилася на базі окремого полку армійської авіації, що у Бродах на Львівщині.
 
Майже всі українські миротворці мають досвід участі у миротворчих операціях у Косовому, Іраку, Сьєрра-Леоне та Ліберії.  Вертолітники загону мають більше тисячі годин нальоту, а командир контингенту військовий льотчик-снайпер полковник Ігор Яременко налітав на вертольотах Мі-24 майже три тисячі годин.
 
З військовослужбовцями проводилися заняття з парашутно-десантної та морської підготовки, техніки пілотування вдень і вночі за різних метеорологічних умов, бойового злагодження у складі загону, під час якого всі вони склали заліки зі спеціальної, вогневої та фізичної підготовки.
 
Готовність наших військовослужбовців до виконання миротворчих завдань у Демократичній Республіці Конго високо оцінили експерти Організації Об’єднаних Націй.
Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация