Кривой Рог новости
Право впливати на тарифну політику було, та загуло
12.02.2012 12:33 | Власть

Право впливати на тарифну політику було, та загуло

Процедура встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, що діяла донедавна, передбачала дотримання регуляторної процедури включно з публічним обговоренням та проведенням громадських слухань. І хоча громадяни були не надто активними учасниками цього процесу, законодавчо прописаний механізм впливу на тарифну політику в житлово-комунальній сфері вони мали.

Однак його не стало після 13 січня, коли набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги», проголосований у Верховній Раді 22 грудня минулого року. Внесеними змінами акти, якими встановлюються тарифи на житлово-комунальні послуги, виведені з-під дії закону про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності. Відтак тепер уже на цілком законних підставах можна встановлювати нові тарифи без публічного обговорення та проведення громадських слухань. І це цілком у дусі влади, яка обіцяла «почути кожного».
 
Втім, криворізька влада, і «Вісник» про це уже писав, вправилася встановити нові тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення без процедури публічного обговорення і громадських слухань ще до прийняття законодавчих змін, 14 грудня.
 
До речі, міський голова Юрій ВІЛКУЛ вважає, що розраховані за новою кабмінівською постановою тарифи — це «добре забуте старе, така методика була розроблена ще при СРСР». При цьому, правда, залишається незрозумілим, що таке радянське він побачив у тарифах, при розрахунку яких не просто встановлюється, а навіть не обмежується рівень прибутковості.
 

"Вестник Кривбасса"Наталья Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация