Кривой Рог новости
Свіжий ковток повітря в Кривому Розі реальність?
03.06.2011 18:14 | Экология

Свіжий ковток повітря в Кривому Розі реальність?

Кривий Ріг по праву пишається званням металургійного центру України. Однак за високий промисловий потенціал доводиться платити низьким рівнем екології і забрудненим навколишнім середовищем.

Давно назрівало питання про необхідність радикального вирішення проблеми шкідливих викидів в атмосферне повітря. Для її розв'язання були залучені вчені-екологи, економісти, юристи, які й розробили комплексну Програму вирішення екологічних проблем Кривбасу на 2011-2022г.г. Відповідно до неї, до 2022 року кількість обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу має скоротитися на 35%, тобто більш ніж на третину. Велику роль у вирішенні проблем викидів повинні зіграти міські підприємства-забруднювачі.

Так, серед заходів, запланованих в Програмі:
- Капітальний ремонт чотирьох доменних печей на «АМКР» з впровадженням комплексів екологічного моніторингу;
- Виведення з експлуатації старого та будівництво нового агломераційного цеху з ефективною системою пиловловлювання та газоочищення;
- Впровадження комплексних заходів з пилоподавлення в кар'єрах і на хвостосховищах на всіх гірничозбагачувальних та металургійному комбінатах;
- Модернізація аспіраційних установок і димососів на шахтах;
- Переоснащення вузлів газоочистки і заміна фільтрів систем очищення шкідливих речовин на підприємствах-забруднювачах.

Всі ці заходи дозволять знизити кількість викидів в атмосферу більш ніж на 100 тис. тонн на рік і значно зменшити концентрацію небезпечних речовин в атмосферному повітрі. Потому, в результаті виконання програми очікується зниження приземних концентрацій пилу, діоксиду сірки та оксиду вуглецю на 50%, а межі розповсюдження небезпечних концентрацій діоксиду азоту та сірчистого газу звузяться аж до кордонів підприємств. Контролювати процес зменшення обсягів викидів будуть інформаційно-аналітичні центри, на оснащення сучасним обладнанням яких планується витратити 22,1 млн.грн.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация