Кривой Рог новости
Гонка Prime Yalta Rally 2011 стартувала!
03.06.2011 22:50 | Спорт

Гонка Prime Yalta Rally 2011 стартувала!

Вчора на Ялтинській набережній відбулося офіційне відкриття найпрестижнішої спортивної події року - Prime Yalta Rally 2011. На церемонію відкриття прибули міжнародні гості, члени Українського уряду, зірки шоу-бізнесу і, звичайно ж, всі екіпажі, які брали участь у перших бойових заїздах, що завершилися раніше.

Необхідно відзначити, що церемонії відкриття передував проливний дощ, який викликав у всіх гостей ралі дуже хороші очікування - адже для сгонщиків, дощ перед стартом - це гарна прикмета. Також, приємно, що дощ не потривожив іноземних гостей, які з комфортом могли стежити за офіційним стартом Ялта ралі.

Після вступного слова, Віктор Янукович дав старт ралі, традиційної фразою: «Джентельмены, заводите моторы!». Після чого всі екіпажі були представлені гостям і глядачам під час офіційного проїзду через арку, на якій вже через два дні будуть нагороджені абсолютні переможці Prime Yalta Rally 2011!

Перші міські спецділянки пройдені, і ми готові розповісти про результати першого бойового дня. Вперше за всю історію українського автоспорту гонка, яка на даний момент об'єднує в собі найпрестижніші статуси і багаторічну історію на три дні прикувала в Україну увагу 62 країн світу. Саме в результаті того, що цього року Prime Yalta Rally проходить під гучних міжнародним статусом IRC в Україні прибула значна кількість іноземних екіпажів та вболівальників.

В Україну приїхала майже вся еліта серії IRC, включаючи її торішнього Чемпіона Юхо Ханнінен, а також першого Чемпіона IRC та дворазового Чемпіона Європи Джандоменіко Бассо. Також на гонку прибутку і молоді перспективні екіпажі, серед них швед Тьєррі Невіла, який, до речі, і став лідером за підсумком першого дня ялтинської гонки.

Саме в результаті того, що пелотон в цьому році зібрався дуже сильний, щільність результатів першого дня не може не вносити свою, додаткову, інтригу в головний результат гонки. Всього в 0,1 секунди від шведа виявилися часи Гая Вілкса і Юхо Ханнінен, в 0,3 Тоні Гардемайстер та Андреаса Міккельсен, який був найшвидшим на Шейкдаун. 0,4 секунди Патріку програв Браян Буф і 0,5 Ян Копецки.

Як і передбачалося, ялтинська траса засмутила не одного досвідченого гонщика. Так, ще один перспективний і дуже юний пілот з Естонії - Карл Крууда на фініші повідомив, що він вперше зараз управляє автомобілем Super2000, а тим більше на асфальті і він навіть не розуміє, що з ним потрібно делатьJ. Однак, вся дистанція першого дня - це не більше ніж перше ознайомлення з трасою. Вже завтра, в режимі цієї боротьби ми станемо свідками по істині непередбачуваних поворотів.

Необхідно також окремо зазначити, що нестабільні погодні умови також окремо впливають на результат напруженої боротьби. На жаль практично всі екіпажі втратили дорогоцінний час на перших двох СУ, оскільки як були одягнені в м'яку гуму, очікуючи дощу, який так і не пішов.

Проте були і курйозні моменти - головний фаворит у моноприводом Мартін Кангур повторив «подвиг» Юрія Протасова і на холодній гумі влетів у брівку після всього пари поворотів перший СУ, вже вибувши з боротьби до завтрашнього дня.

Звичайно ж, більшість українських уболівальників цікавить «продакшн» де у рамках IRC сконцентровані основні українські сили. Тут як і передбачалося, лідером є Валерій Горбань, що займає 15-е місце в абсолюті, в 25 секундах від Невіла. На першому СУ Валерій показав 13-ий час в абсолюті в 6,3 секундах від кращого. Усього 0,3 секунди йому поступився Юрій Кочмар. Але далі в результаті серії помилок Юрій закінчує день на 5-й позиції, всього в 6 секундах від лідера.

Після 4-го часу на першому СУ в двох секундах від Горбаня, найкращий час на другому показує Юрій Шаповалов. Але Валерій поступився йому менше секунди і за підсумком четверга Шаповалов йде другим всього в 1,2 секунди від Горбаня.

Цікавий також результат першого дня для моноприводом. Впевнене лідерство тут захопив Жан-Мішель Рао, який показав 15-е і 18-е часи. За підсумками дня він займає 17-е місце в абсолюті, всього в 26,5 секундах від Невіла. А найкращим представником України в моноприводом після перших двох СУ є Олексій Панов, що стартував а «Хонда Сівік Тип R». Він йде 6-м в 20 секундах від француза.

Особливою увагою необхідно відзначити виїзд самого старшого екіпажу перегонів - Олександра Салюка-старшого і Євгена Червоненка. У машини Proton Motorsports S2000, на якій їхали Євген Червоненко й Олександр Салюк-старший, виникли проблеми з циліндром. За правилами, вони повинні були зупинитися, але не зробили цього, за що були покарані оргкомітетом. «Ми вирішили доїхати до кінця, зчепивши зуби. Нехай нас оштрафують! »- Сказав Червоненко. Назвати суму штрафу Євген Червоненко й Олександр Салюк відмовилися, але розповіли, що вже завтра заберуть авто зі штрафмайданчика.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация