Кривой Рог новости
Бути чи не бути приватному техогляду? Залишилось гадати до 8 липня
04.06.2011 13:25 | Политика

Бути чи не бути приватному техогляду? Залишилось гадати до 8 липня

Закон, який скасовує техогляд для особистих автомобілів, який Рада прийняла в першому читанні 31 травня, викликав запитання і у власників машин, і у страхкомпаній. Головне питання - чи повинен приватник при отриманні поліса автоцивілки (страхування відповідальності водія за шкоду третім особам) або КАСКО (страхування свого «заліза») надавати страховикам документ про те, що його машина справна (аналог нинішнього талона про проходження ТО) чи ні? І скільки це буде коштувати?

Думки експертів розділилися. Топ-менеджер СК «Українська страхова група» Ірина Бонковська вважає, що страховики навряд чи будуть вимагати від клієнта акт про справність машини - максимум попросять показати сервісну книжку на авто з відмітками про регулярне проходження техобслуговування. А Дмитро Калішевський (страхкомпанії АСКА) говорить, що все буде залежати від клієнта: для постійних, які їздять без аварій, все залишиться як і раніше, а тих, хто потрапляв в аварії, можуть попросити принести акт про справність.

Стосовно ціни за перевірку техстану, то на станціях, які мають право проводити техогляд (за даними сайту ДАІ, їх по Україні 1100) кажуть, що підвищувати її не будуть. Так, на СТО на Оранжерейній (Київ) нам відповіли, що перевірка коштує 120 грн. (У ДАІ поки що 45 грн., На інших СТО - до 150 грн.). Водій Петро В. сказав нам: «У ДАІ я проходив ТО не за 45 грн., А дорожче (за 350 грн.), Тому що не хотів стояти в черзі, чекати. Так що говорити про те, що ціна ТО підніметься, якщо його будуть проводити приватники - некоректно ». «Ціни за перевірку СТО піднімати не стануть, тому що дуже жорстка конкуренція», - говорить гендиректор ВААІД Олег Назаренко. А ось ветеран ДАІ Микола Корчмаренко впевнений, що фактично скасування техогляду не буде: «Чи зроблять, щоб на СТО їздили всі. А там зацікавлені знайти несправність, щоб заробити на ремонті. Доведеться платити майстрам за видачу акту ». Глава комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець каже, що закон вимагає доопрацювань, щоб корупційну схему не перенести з ДАІ на СТО: «Ми думаємо, як цього не допустити. Терміни стислі: закон треба ухвалити до кінця сесії, до 8 липня ».

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация