Кривой Рог новости
Заходи по вирішенню проблем дитячої онкології
16.02.2012 12:39 | Здоровье

Заходи по вирішенню проблем дитячої онкології

У рамках модернізації та реформування системи охорони здоров’я 15 лютого у Криворізькому центрі здоров'я відбулося засідання круглого столу до Міжнародного дня дітей, хворих на рак. У заході взяли участь: лікарі центру, дитячі онкологи міста та представники засобів масової інформації.

Під час зустрічі розглядались такі питання, як: організація відзначення Міжнародного дня боротьби з дитячим раком у Кривому Розі у контексті завдань модернізації служби охорони здоров’я Дніпропетровщини; структура дитячої онкологічної захворюваності у Кривому Розі; фактори ризику, ранні симптоми, алгоритм дій батьків, та питання щодо лікування захворювань крові у дітей. Також наголошувалося на співпраці з волонтерами й громадськими організаціями та на потребах родин з хворими дітьми.

Крім того, метою засідання круглого столу було привернути увагу громадськості до проблем дитячої онкології та залучити небайдужих до надання посильної допомоги хворим дітям Кривого Рогу.

Слід відзначити, що перші кроки у цьому напрямку вже зроблено. Так, напередодні Дня боротьби з дитячим раком у місті було проведено добродійну акцію донорства крові. З благословення владики Єфрема та за сприяння керівника відділу "Церква і медицина" Криворізької єпархії протоієрея Вадима, настоятеля храму 28 курсантів Криворізької філії Дніпропетровської академії МВС здали 13 літрів 720 мл крові. Це і допомогло трьохрічному криворізькому хлопчику з онкозахворюванням, який перебуває на лікуванні у міській клінічній лікарні № 8, отримати необхідну для лікування дозу крові рідкісної групи.

Довідково. За 2011 рік у Кривому Розі виявлено 17 випадків захворювання дітей на рак (у 2010 р. – 14).

У структурі онкологічної захворюваності дітей Кривого Рогу:

І місце – захворювання крові та лімфатичної системи;

ІІ місце – пухлини головного мозку;

ІІІ місце – онкологічні захворювання очей.

Хоча конкретні види раку у дітей зустрічаються рідко, а ракові захворювання дітей складають невеликий відсоток всіх випадків раку, щороку в світі виявляють понад 160 тисяч дітей з таким діагнозом. З кожним роком їх кількість збільшується.

Так, наприклад, з 60% у 2008 році до 94% у 2011 збільшилася кількість дітей, які потребують спеціального лікування.

Дуже важливим є виявлення цієї страшної недуги на ранньому етапі. Адже рак у дітей виліковний!

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация