Кривой Рог новости
Індикатори фінансової стійкості
16.02.2012 14:19 | Экономика

Індикатори фінансової стійкості

Статистика індикаторів фінансової стійкості є новою гілкою економічної статистики, яка враховує сукупний вплив різних факторів і покриває розрив між макроекономічною статистикою і мікропруденційними даними.

Індикатори фінансової стійкості – це показники поточного фінансового стану і стійкості фінансових установ країни та їх контраґентів із сектору корпорацій та сектору домашніх господарств. Індикатори включають як аґреговані дані по окремих установах, так і показники, що дають уявлення про ринки, на яких здійснюють свою діяльність фінансові установи. Індикатори фінансової стійкості розраховуються і поширюються для використання в макропруденційному аналізі. Такий аналіз містить оцінку та контроль за сильними сторонами та вразливими місцями фінансових систем з метою підвищення фінансової стійкості, зокрема, зниження імовірності краху фінансової системи.
 
МВФ передбачає компіляцію та поширення країнами 40 індикаторів фінансової стійкості: 25 індикаторів для сектору депозитних корпорацій (із яких 12 основних) і 15 індикаторів для клієнтів сектору депозитних корпорацій, у тому числі: інші фінансові корпорації (2 індикатора), нефінансові корпорації (5 індикаторів), домашні господарства (2 індикатора), ліквідність ринку (2 індикатора) і ринки нерухомості (4 індикатора).
 
Національний банк України щокварталу складає та поширює дані за індикаторами фінансової стійкості сектору депозитних корпорацій (банків) з яких 12 основних і 10 рекомендованих.
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация