Кривой Рог новости
Мішель Обама збирає врожай на городі Білого Дома разом з індійськими дітьми
04.06.2011 13:59 | Общество

Мішель Обама збирає врожай на городі Білого Дома разом з індійськими дітьми

Барак Обама ще під час своєї виборчої кампанії закликав підтримувати сільське господарство і робити вибір на користь екологічно чистої та здорової їжі.

Городній сезон - 2011 почався в Білому домі 17 березня. Його новинкою стала буряк, який, за словами першої леді, сам президент США Барак Обама терпіти не може. На прохання дочок Малії і Саші на городі оселилася капуста броколі, яку вони їдять з великим задоволенням.

Город був розбитий в березні 2009 року дружиною президента США. З тих пір десятки кілограмів овочів потрапили на кухню Білого дому. Продукти з городу і пасіки використовуються для приготування їжі для родини президента, а також при підготовці до офіційних прийомів. На грядках городу зростають шпинат, брокколі, кілька сортів салату і капусти, а також зелень. У 2010 році на городі зібрано понад 700 кілограмів овочів.

У садових роботах у Білому домі у п'ятницю брали участь школярі - представники 13 індіанських племен.

Кукурудзу, боби і гарбуз посадили в п'ятницю дружина президента США Мішель Обама і школярі в городі Білого дому.

"Сьогодні для нас значний день, тому що вперше ми збираємося посадити тут насіння кукурудзи, бобів і гарбуза - всіх тих рослин, які вирощувалися в Америці століттями. Всі ми дуже раді продовженню традиції на городі Білого дому. Це не тільки легкий спосіб весело провести час , але і попрацювати разом і стати більш здоровими ", - сказала Мішель Обама присутнім в городі дітям, які приїхали зі шкіл, де навчаються діти американських індіанців.

За її словами, для посадки були обрані насіння тих рослин, які вирощували американські індіанці. Більш того, висаджені вони будуть по застосовувалася індіанцями схемою: пагони кукурудзи створять природну опору бобової лозі, виключивши необхідність установки підтримують держаків. Боби, у свою чергу, повинні збагатити грунт корисним для сусідніх рослин азотом, а великі листи пагонів гарбуза допоможуть захистити коріння "сусідів" від випалювання сонцем і перешкодять росту бур'янів. Насіння, посаджені Обамою, надав Музей американських індіанців, розташований у Вашингтоні.

Дружина президента і школярі не тільки садили кукурудзу, а й зібрали на городі перший урожай: посаджені в березні салат, ревінь, мангольд, кольрабі, горох, ріпу, брокколі і трави. Всі ці овочі, за словами першої леді, будуть подані на стіл у вівторок під час державного вечері, на якому буде присутній канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Урожай минулого року Мішель Обама разом з учнями прилеглих шкіл зібрала 21 жовтня. Одягнена в чорний плащ і гумові чоботи, дружина президента тоді похвалилася перед присутніми журналістами кабачками, гігантськими картоплинами і гарбузами, вперше вирощеними на президентському городі.

Перша леді продовжує традицію дружини 32-го президента США Франкліна Рузвельта Елеонори, яка вперше організувала город біля Білого дому в 1943 році. Під час Другої світової війни Рузвельт вирощувала фрукти, овочі та зелень. Дружина президента розраховувала на власному прикладі показати іншим американцям, як можна забезпечити себе продуктами в кризові часи. Ініціатива Елеонори Рузвельт мала великий успіх. За деякими даними, майже 40% овочів і фруктів в ті роки в США вирощувалися на подібних приватних городах. З початку жовтня на президентському городі регулярно проводяться екскурсії для школярів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация