Кривой Рог новости
Криворізьке майно є аж під києвом — який зиск з того громаді, заступник мера не розказав
19.02.2012 12:32 | Власть

Криворізьке майно є аж під києвом — який зиск з того громаді, заступник мера не розказав

Незважаючи на те, що минулого року місто передало у власність області всі лікувальні заклади, за винятком будівель, у яких розмістилися так звані амбулаторії сімейної медицини, влада рапортує: майна прибуло. Авжеж, криворізька громада розбагатіла на об’єкт благоустрою під назвою «Квітковий годинник», на козака Рога, на арселорівські багатоповерхівки, на «убиті» гуртожитки, мережі й навіть на друкарню…

Перша планова прес-конференція в новому році, яка відбулася у стінах Криворізького міськвиконкому, якраз і була присвячена темі комунального майна. Її дав заступник міського голови Андрій ГАЛЬЧЕНКО. Він повідомив, що за результатами останньої щорічної інвентаризації та індексації вартість криворізького комунального майна складає 20,3 мільярда гривень. І цей показник на 350,42 мільйона гривень більший за попередній. На яку суму зменшилася вартість комунального майна через передачу області лікарень, чиновник сказати не зміг. Вочевидь, свою задачу він бачив тільки в тому, щоб повідомити: все росте, примножується і працює на благо громади.
 
Влада, мовляв, активно виявляє та приймає до комунальної власності безхазяйне та відумерле нерухоме майно. Так, власністю громади стало 18 безхазяйних об’єктів, включаючи одне домоволодіння та одну квартиру, і 15 об’єктів відумерлої спадщини, включаючи два домоволодіння. А ще — укладає договори оренди, завдяки яким до міського бюджету надійшло 10,7 мільйона гривень. Триває і розпродаж комунального майна, минулого року відійшли в приватні руки 55 об’єктів загальною вартістю 9,149 мільйона гривень. Водночас станом на 1 січня цього року для 251 комунального об’єкту нових власників і орендарів не знайшлося.
 
Згідно з представленою Андрієм Гальченком структурою, у складі комунального майна найбільшу питому вагу складають житлові будинки — 82,18%. Зазначимо, що це включно з тими, у яких створено ОСББ і навіть тими, які передані на баланс цих об’єднань. Адже у власність ОСББ жоден будинок не передавався, а відтак майнові права на них у БТІ зареєстровані за міською громадою.
 
Так само багатоквартирні будинки, які в рамках виконання інвестзобов’язань вводив «АрселорМіттал Кривий Ріг», спочатку передаються у комунальну власність, а вже потім новосели отримують можливість приватизувати свої квадратні метри та, за бажання, створити ОСББ. Але із зданим ще в грудні 2010-го року арселорівським будинком на вулиці 22-го партз’їзду, схоже, вийшла неув’язочка. Мешканців там досі не прописують, подейкують (і небезпідставно) що через проблеми з землею.
 
Той факт, що будинок досі не передано у комунальну власність, а це і є проблема із затягуванням прописки, Андрій Гальченко визнав. А неув’язки з землею відкинув як такі. Мовляв, дім не міг бути зведеним та зданим в експлуатацію без відведення землі у встановленому порядку. Але ж всі ми знаємо, що законодавча теорія нерідко суттєво відрізняється від практики.
 
Загалом упродовж 2011 року, за інформацією Андрія Гальченка, міською радою було прийнято 37 рішень про прийом у комунальну власність міста 2-х житлових будинків, 6-ти гуртожитків, 2-х квартир, 1253-х погонних метрів мереж газо-, водо-, теплозабезпечення та каналізації. Стали комунальною власністю також зупинки, світлофори та фонтан на реконструйованому проспекті Південному. Також за минулий рік місто поповнилося 10-тьма дитячими майданчиками, переданими «суб’єктами господарювання». Регіонали помахали біля них синіми прапорами, попіарилися, покрасувалися на фоні радісної малечі на телеекрані та й переклали утримання цих майданчиків на міський бюджет. На їх експлуатацію та ремонт з бюджету міста було виділено 150 тисяч гривень. Так само у комунальну власність передані всі «подарунки маленьким криворіжцям від Олександра Вілкула», збудовані та встановлені в попередні роки.
 
В яку ж суму щорічно обходитиметься громаді утримання переданого ІнГЗК у комунальну власність квіткового годинника, віце-мер не говорив, як не згадав і про сам годинник. А от новим комунальним закладом, а саме «Криворізькою спеціалізованою школою 1-3 ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов — дошкільним навчальним закладом», похвалився. Щоправда, до міської власності це має дуже мале відношення. Адже власником майна цього закладу як була, так і залишається єврейська громада. Місто безоплатно орендує майно у єврейської громади, аби заснована нею свого часу школа, тепер уже в статусі комунального закладу, могла отримувати фінансування з міського бюджету.
 
Так само сумнівним досягненням є поповнення переліку комунальних закладів сімома Центрами первинної медико-санітарної допомоги, бо це ті самі поліклініки, на які повісили нові вивіски. І зиску з того криворіжці поки що не бачать. От друкарня у комунальній власності — це вже щось, могла б працювати прибутково та давати надходження у міський бюджет. Але, з огляду на оптимізаційні зусилля навколо неї, мабуть, недовго їй залишилось існувати у статусі комунального підприємства. Та про «оптимізаційні» наміри чиновник ні слова, сказав лише, що приймали друкарню в комунальну власність «з метою забезпечення потреб територіальної громади».
 
Приблизно такими ж аргументами за мера Любоненка пояснювали необхідність придбання у комунальну власність міста готелю під Києвом. Про його долю в минулому скликанні міської ради не могли толком дізнатися навіть депутати. Коли депутат-комуніст Сергій ГАСАНОВ якось запитав, чи не «уплыл» готель уже в приватні руки, міський голова Юрій ЛЮБОНЕНКО тільки й поцікавився: «А як це готель може плавати?»
 
Тепер же вдалося з’ясувати, що згадуваний готель є комунальною власністю міста і перебуває в управлінні комунального підприємства «Парковка і реклама». Коли ж журналісти спробували з'ясувати, де саме під Києвом він знаходиться і чи, бува, не в Конча-Заспі, Андрій Гальченко відповів: «Під Києвом». А після того, як журналісти щиро посміялися з такої конкретної відповіді, «уточнив», що «це з боку міста Житомира».
 
— По трасі невеличкий готель, я один раз там зупинявся, більше не було потреби. Там вартість до 300 гривень, не тільки ми там зупиняємося, зупиняються зараз і інші міста — Орджонікідзе і Нікополь, Дніпропетровськ, він є рентабельним, — сказав чиновник.
 
От тільки незрозуміло, чому в тому комунальному готелі не те, що не зупиняється, а навіть не знає про нього Кривий Ріг. Якщо, звісно, під Кривим Рогом мати на увазі не обмежене коло обраних осіб, а громаду. Показав криворізьку прописку — і ночуй під Києвом за 300 гривень на добу.
 
Журналістів тримають у рамках
 
За головування в місті Юрія Любоненка в прес-центрі міськвиконкому прес-конференції для місцевих ЗМІ відбувалися щовівторка. На запитання журналістів відповідали не лише заступники міського голови, а й керівники управлінь та відділів міськвиконкому. На окреме прохання того чи іншого ЗМІ на своїх територіях давали прес-конференції і керівники комунальних підприємств.
 
Однак після того, як влада на місцевому рівні змінилася, було заявлено про «новий формат». Насправді він виявився відкатом, бо для спілкування з журналістами стали виходити лише заступники міського голови. Причому перенесення прес-конференцій та їх скасування стали відбуватися так часто, що це вже більше схоже на правило, аніж виняток.
 
Далі — більше. Якщо раніше кожен заступник мера відповідав на всі питання, що стосувалися кола його повноважень, то тепер, схоже, знайдено нові рамки для журналістської цікавості. Попри те, що заступник міського голови Андрій Гальченко відає питаннями містобудування та архітектури, земельних відносин, організації пасажирських перевезень, комунального майна, тему для спілкування було звужено до майна. При цьому тема прес-конференції була відома лише організаторам, її не було заздалегідь повідомлено журналістам. Отож, це вже скидається на шулерство. Це коли одна із сторін міняє правила по ходу гри. Схоже, маємо справу зі черговою спробою загнати журналістів у нові, ще вужчі рамки. Не питайте, мовляв, ні про землю, ні про містобудівничі реалії і перспективи, бо нам комфортніше говорити про майно.

"Вестник Кривбасса"Наталя Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация