Кривой Рог новости
Пам'ятні дати історії України лютого
20.02.2012 10:28 | Культура

Пам'ятні дати історії України лютого

2 — 1919 р. — Катеринослав. Угода отамана Григор’єва з радянським військовим командуванням про оперативне підпорядкування загонів Григор’єва Харківській групі військ. 19 лютого загони ГРИГОР’ЄВА перетворено на 1-шу бригаду Задніпровської дивізії.

2 — 1995 р. — Газета „Голос України” повідомила про завершення будівництва в Києві, Кривому Розі, Старокостянтинові, Новограді-Волинському житлових комплексів для військовослужбовців, що раніше проходили службу на території колишньої НДР. Будівництво фінансувалося урядом Німеччини.

8 — 1994 р. — Брюссель. Підписання Україною документів, пов’язаних з участю в програмі НАТО „Партнерство заради миру”.

10 — 1940 р. — Західні області України. Перший етап депортацій, що охопив 220 тисяч чоловік.

11 — 1918 р. — Київ. Видання і оголошення по місту „наказу №1” командуючого радянськими військами М.Муравйова про встановлення влади Народного секретаріату, Ради робітничих депутатів та Військово-революційного комітету. У наказі відзначалося, що ця влада принесена „з далекої півночі на вістрях наших багнетів, і там, де її встановлюємо, всемірно підтримуємо її силою цих багнетів і моральним авторитетом революційної соціалістичної армії”.

11 — 1969 р. — Київ. Перший секретар ЦК Компартії України П.Ю.Шелест звернувся з листом до ЦК КПРС, в якому інформував про наявність в Україні негативних настроїв, викликаних подіями в Чехословаччині.

11-15 — 1963 р. — Київ. відбулася конференція з питань культури української мови, органзована Київським Університетом ім. Тараса Шевченка та інститутом мовознавства АН України. Учасники конференції звернулися до вищого політичного керівництва, вищих органів державної влади та управління з вимогою надати українській мові статусу державної.

11 — 1989 р. — Київ. Установча конференція товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка.

13 — 1942 р. — Початок примусового вивозу українського населення з окупованих територій на працю до Німеччини. За роки окупації фашистами вивезено з України 2 мільйони чоловік.

15 — 1989 р. — Термез. Завершено виведення радянських військ з Афганістану.

17 — 1989 р. — газета „Правда Украины” повідомила про створення при Верховній Раді УРСР Комісій для сприяння і забезпечення прав та інтересів реабілітованих і створення пам’ятників жертвам репресій.

19 — 1949 р. — Газета „Радянська Україна” надрукувала редакційну статтю „На антипатріотичних позиціях. Викрити і до кінця знищити безродних космополітів на Україні”. Після її появи в Україні різко посилилася сумнозвісна кампанія проти космополітизму і низькопоклонства перед Заходом.

19 — 1954 р. — Москва. Указ Президії Верховної Ради СРСР про передачу Кримської області зі складу РРФСР у склад УРСР.

19 — 1992 р. — Київ. Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України.

20 — 1905 р. — Народився Улас Самчук — український письменник, автор трилогії „Волинь”, повістей „Кулак”, „Марія”.

22 — 1944 р. — Визволення міста Кривого Рогу від фашистських загарбників під час Другої світової війни.

23 — 1905 р. — Львів. Публікація статті І.Франка „Максим Горький” на захист російського письменника.

25 — 1871 р. — Новоград-Волинський. Народилася Леся Українка (Л.Косач) – українська поетеса, громадська діячка.

26 — 1886 р. — Народився Г.Нарбут, видатний український художник-графік.

27 — 1932 р. — Створення Вінницької, Дніпропетровської, Київської, Одеської і Харківської областей.

Лютий 1574 р. — Львів. Видання Іваном Федоровим „Апостола” – першої друкованої книги на українських землях.

Лютий 1914 р. — Масовий рух протесту проти заборони царським урядом святкування 100-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация