Кривой Рог новости
На Сонці підвищилась активність, на Землі - магнітні бурі
05.06.2011 15:05 | Экология

На Сонці підвищилась активність, на Землі - магнітні бурі

Магнітна буря почалася на Землі в ніч на неділю - індекс геомагнітних збурень Kp (Kp-індекс - це планетарний індекс. Kp обчислюється як середнє значення К-індексів, визначених на 13 геомагнітих, розташованих між 44 і 60 градусами північної та південної геомагнітних широт. Його діапазон також від 0 до 9.) до справжнього моменту досяг значення 6, на одиницю більше мінімального значення, яке вважається бурею, свідчать дані центру прогнозу космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

"Це нормально, Сонце продовжує рухатися до нового максимуму активності, зараз на ньому спостерігається від 5 до 10 активних областей. 1 червня був корональний викид маси, потім ще один, і ось зараз викид сонячної плазми дістався до Землі", - сказав РІА Новини керівник Центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль (ІЗМІРАН) Сергій Гайдаш.

"На найближчі два дні ми" забезпечені "неспокійною обстановкою", - додав він.

Рівень магнітних збурень досяг "червоної зони" близько 00.30 мск у неділю. В даний час перераховуються кожні три години індекс Kp, що характеризує геомагнітну активність, досяг значення 6. У цій шкалі є 10 рівнів, значення від 0 до 3 відповідають спокійній магнітосфері, рівень 4 - обуреної, а рівні з 5 по 9 - магнітних бурь п'яти класів.

Збурення в магнітосфері Землі - магнітні бурі - виникають під дією потоків сонячної плазми, заряджених частинок, викинутих Сонцем. Частинки, "вдаряючись" про магнітосферу, змушують її коливатися, що може викликати перебої з радіозв'язком.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация