Кривой Рог новости
Патріарх Філарет розповів про боротьбу з натиском Московського патріархату
21.02.2012 13:32 | Политика

Патріарх Філарет розповів про боротьбу з натиском Московського патріархату

У 2011 році на УПЦ Київського патріархату чинився тиск з боку Московського патріархату за сприяння влади. Про це заявив у суботу в ефірі «5 каналу» голова УПЦ КП Філарет. Однак, за словами патріарха, українські патріотичні сили, а також Європа і США допомогли його церкві захиститися.

«Дійсно були в минулому році такі спроби під впливом Московського патріарха, і взагалі Москви в цілому. Тому що патріарх поставив собі за мету ліквідувати розкол в Україні. А ліквідувати розкол, значить, мають на увазі нас, Київський патріархат, тому що в їхніх очах ми розкольники», — сказав Філарет. «І що значить ліквідувати — значить знищити, приєднати до Московського патріархату. Тому й почалося це, ліквідація розколу, — перетягування наших парафій до Московського патріархату, перетягування духовенства, і цьому сприяла влада», — зазначив він.

«Але виявилося, що це справа не така проста, та Київський патріархат може захищатися. На захист нашої церкви повстала не тільки сама церква, а й патріотичні сили, громадські організації, політичні партії не тільки в Україні, але і Європа стала захищати, і Америка, тому що порушуються тим самим права людини, релігійні права. І Європа, і Америка стали на захист прав людини», — сказав Філарет. Він також підкреслив, що сьогодні влада хоч і не сприяє УПЦ КП, але не заважає. «В результаті з цього нічого не вийшло — Московський патріархат до себе приєднав лише кілька парафій, а тим часом до нас теж перейшли чимало. Тому і влада побачила, що це завдає шкоди нашому суспільству і державі, бо породжує нестабільність, якої і так в Україні достатньо. І тому до кінця 2011 — початку 2012 року вийшли на те, що влада хоч і не сприяє нам, але не заважає», — зазначив глава УПЦ КП.

Відзначимо, у квітні минулого року Філарет заявив, що знищення УПЦ КП реалізовується як сценарій «подолання розколу» між УПЦ МП та УПЦ КП і відбувається з допомогою влади. Він також висловив занепокоєння, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати РПЦ.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация