Кривой Рог новости
Дослідження: більшість аграріїв не вирощують продукцію на продаж
05.06.2011 16:31 | Бизнес

Дослідження: більшість аграріїв не вирощують продукцію на продаж

Сьогодні в селах утримувати тварин може дозволити собі далеко не кожен - таким є один з висновків соціологічного дослідження «Соціально-економічний стан українського села», проведеного Інститутом Горшеніна.

Більшість жителів села (71,4%) продукцію на продаж у своїх господарствах не вирощують. Тільки майже кожен п'ятий (18,7%) вирощує продукцію для подальшої реалізації, менше десятої частини (7,8%) опитаних продавали б продукцію, однак не мають такої можливості. Не змогли відповісти на дане питання 2,1% респондентів.

Характерно, що в домашніх господарствах у більшості сільських жителів є сад і город (73,0%), а також птиця (72,8%). Свиней вигодовує трохи менше третини селян (31,8%), а рогата худоба тримає тільки кожен четвертий (25,6%). Майже у кожного десятого мешканця села (9,4%) у господарстві є хутровий звір (кролики, нутрії та ін), є також коні (5,2%) і пасіка (2,9%). Варіант «інше» назвали 3,3% респондентів, а 3,4% опитаним важко відповісти на це питання.

Коментуючи результати дослідження, народний депутат України Владислав Лук'янов зазначив, що, на його думку, сьогодні виробництво «для себе» не є ефективним з точки зору економічних показників, собівартості і прибутковості. «Висока ефективність в сільському господарстві досягається при певних масштабах виробництва і при певній вертикальної інтеграції, коли від виробництва до прилавка практично немає посередників, а є одна компанія, яка обробляє землю, вирощує врожай, є переробником. Собівартість продукції набагато нижче, а прибутковість та ефективність набагато вище », - вважає парламентарій.

Всеукраїнське дослідження «Соціально-економічне становище сучасного українського села» було проведене Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком «Коментарі» за підтримки керівника групи компаній «Авангард» Олега Бахматюка з 28 березня по 15 квітня 2011 року. Всього, відповідно до вибірки, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2000 респондентів у 123 селах розташованих у 24 областях України та АР Крим, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -2,2%.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация