Кривой Рог новости
Влада хоче закривати ЗМІ на підставі аморальності
24.02.2012 12:23 | Общество

Влада хоче закривати ЗМІ на підставі аморальності

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації розглядатиме підготовлений до другого читання проект закону «Про захист суспільної моралі». Документ був ухвалений у першому читанні восени 2011 року та розкритикований багатьма правозахисниками і політиками, як такий, що становить набагато більшу загрозу свободі вираження поглядів, ніж нині чинний закон. Відтак низка громадських організацій проведуть акцію протесту біля парламенту з метою не допустити схвалення комітетом цього проекту закону.

До Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та голови парламенту зверталися медійні активісти з вимогою направити проект закону «Про захист суспільної моралі» на експертизу до Венеціанської комісії. Проте цього не було зроблено, розповіли радіо «Свобода» у Незалежній медіа-профспілці. Утім, це не дивує директора Інституту медіа-права Тараса Шевченка. За його словами, однією з найбільш недемократичних норм цього законопроекту є створення спеціального колегіального державного органу для «утвердження моральності у суспільстві».

«Такому закону не місце у демократичній Україні. Закон передбачає низку можливостей закриття засобів масової інформації. Він містить багато оціночних понять, які можуть по-різному тлумачитися. За цим законом, засоби масової інформації можна закривати за, так звані, брутальні висловлювання, або за поширення сцен цинізму. Що це таке? Навіть, якщо це судове закриття, все одно — це шкідливо з токи зору захисту свободи слова. Також закон передбачає можливості, навіть, без рішення суду видаляти контент із сайтів», — додав Шевченко. На думку Тараса Шевченка, схвалення законопроекту може покласти край вільному спілкуванню в Інтернеті. Він зазначив, що влада отримає можливість втручатися у роботу будь-якого національного інтернет-ресурсу та навіть блокувати іноземні сайти.

Утім, пропрезидентська парламентська більшість не має намірів відмовлятися від ухвалення закону «Про захист суспільної моралі», заявила радіо «Свобода» одна зі співавторів документу, депутат з фракції Народної партії, Катерина Ващук. На її думку, врятувати Україну від морального занепаду можуть лише законодавці. «Про суспільну мораль треба у державі говорити. Всіх хвилює, що робиться на телеекранах, чим заповнено дуже багато видань. Це далеко не ті речі, які позитивно впливають на формування особистості», — наголосила Ващук.

Але позиція Катерини Ващук не змінює планів Незалежної медіа профспілки, руху «Проти встановлення цензури у ЗМІ» та Центру інформації про права людини щодо проведення акції протесту біля Верховної Ради під час засідання комітету з питань свободи слова. Медійні активісти категорично проти схвалення проекту закону «Про суспільну мораль».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация